Każdy posiadacz roślin doskonale wie, że odpowiednia pielęgnacja kwiatów jest niezbędna, aby długo cieszyć się ich żywotnością. Wiadomo także, że ilości wody są różne w zależności od gatunku rośliny. Co więcej, często sama woda nie wystarcza! Dbanie o rośliny nie jest zatem tak łatwą i prostą rzeczą - warto więc wiedzieć, co jeszcze może pomóc.

Im większa wiedza na ten temat, tym zdrowszy i lepszy wygląd roślin. Co również pozytywnie działa na kwiaty poza wodą? Poznaj kilka składników, które odmienią je całkowicie!

Po pierwsze - cukier!

Jeden z najbardziej naturalnych sposobów karmienia roślin w Twoim domu. Cukier rozkłada się na glukozę i fruktozę. Nie każdy wie, ale z roślinami czyni cuda. Zawiera źródło energii dla wszystkich procesów życiowych Twoich kwiatów. Aby przygotować nawóz, rozpuść cukier (1 łyżka stołowa) w wodzie (500 ml) lub możesz po prostu posypać cukrem ziemię w garnku, a następnie ją podlać. Efekty pojawią się bardzo szybko!

Po drugie - olej rycynowy

Olej rycynowy świetnie nadaje się do roślin kwitnących. Rozpuścić olej rycynowy (1 łyżeczka) w wodzie (1 litr). Taki eliksir pomaga szybciej rosnąć, pięknie kwitnąć i nie szkodzi roślinom.

Po trzecie - jesion drzewny

To profilaktyka na wiele chorób. Popiół jesionu (100-150 gramów) należy również rozcieńczyć w wodzie (wiaderku), wymieszać i podlać. Uwaga! Takiego rozwiązania należy używać nie częściej niż raz na 30 dni.

Po czwarte - granat lub inne skórki cytrusowe

Również bardzo pomagają przy chorobach. Zalej skórki cytrusowe wodą, pozostaw na 24 godziny do zaparzenia, a następnie podlej.

Punkt piąty - aspiryna

Ten medykament, jak się okazuje, pomaga nie tylko ludziom. Dodaj tabletkę aspiryny do wody do podlewania roślin. Warto pamiętać, że takim preparatem można podlewać rośliny nie częściej niż raz na dwa miesiące.

Po szóste - sok z aloesu

Roztwór soku z aloesu doskonale stymuluje wzrost roślin. W ten sposób będziesz w stanie wyhodować silną i piękną roślinę w krótkim czasie. Rozpuść sok z aloesu (1 łyżeczka) w wodzie (1 litr).

Na koniec - mleko

Mleka można używać nie tylko do podlewania roślin (trzeba dodać jedną łyżeczkę mleka do litra wody). Możesz również przetrzeć liście roztworem na bazie mleka (w stosunku 1:10). Nasączyć wacik roztworem, przecierać liście raz na siedem dni. Liście będą piękne i lśniące.

Ponadto, aby rośliny domowe dobrze się rozwijały i kwitły, należy je regularnie przesadzać. Przesadzanie daje roślinom możliwość otrzymywania składników odżywczych, a zastąpienie gleby wspomaga rozwój korzeni. Najlepiej nadaje się do tego wiosna.

Rośliny / screen yt

Jak informował portal "Życie Polska": PORUSZAJĄCE WYDARZENIA W JEDNYM Z POLSKICH SZPITALI. RODZICE ZA UTRATĘ 6-LETNIEJ CÓRKI OBWINIAJĄ LEKARZY. RZECZNIK PRAW PACJENTA BADA, CZY MAJĄ RACJĘ

Przypomnij sobie: MARYLA RODOWICZ WYSZŁA DO FANÓW Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM O ŻYCIU PRYWATNYM. ARTYSTKA ZDRADZIŁA, Z JAKIEGO POWODU CZUJE WIELKĄ PUSTKĘ. TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie Polska" pisał również: DOMINIKA GWIT NA USTACH WSZYSTKICH. AKTORKA ZACZĘŁA DBAĆ O SWOJA APARYCJĘ. ZMIANA W WYGLĄDZIE SPOWODOWAŁA MASĘ KOMENTARZY. NIEKTÓRYM SIĘ NIE PODOBA