Dziś odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której poinformował o sytuacji związanej z nowym wariantem koronawirusa.

Wariant Delta. Adam Niedzielski ostrzega wszystkich

Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com
Koronawirus/ pexels.com

Mija już niemal rok od czasu wykrycia pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu minionego roku scenariusze, których nikt nie przewidywał, stały się rzeczywistością. Obecnie trwają już co prawda szczepienia na koronawirusa, jednak wciąż nie wiadomo, jak długo potrwają i kiedy uporamy się z pandemią.

Cala Europa ponownie drży z obawy przed ponownym wprowadzeniem lockdownu. Wszystko przez wariant Delta, który okazuje się niebezpieczny. Z tej okazji minister zdrowia postanowił zwołać konferencję.

- Obserwujemy codziennie wyniki zakażeń, cały czas mamy do czynienia z trendem malejącym. Widzimy, że na razie ani mutacje, ani wzrost mobilności nie jest przesłanką do wzrostu zakażeń. Ale widzimy, że wariant Delta zwiększa swój udział. Bardzo ważne jest, żeby to zmniejszenie liczby zakażeń nie było mylące - mówił na konferencji 28 czerwca Adam Niedzielski.

Koronawirus/ screen yt
Koronawirus/ screen yt
Koronawirus/ screen yt

To też może cię zainteresować: Niebawem w życie wejdą zmiany w funkcjonowaniu leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: Za kilka dni mija bardzo ważny termin. Każdy, kto go przegapi może liczyć się ze stratą sporej gotówki. O czym mowa