Sylwia Maria Dekiert jest polską dziennikarką sportową, prezenterką telewizyjną, spikerką i reporterką. Uczyła się w I Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Skończyła studia na kierunku filozofii polskiej ze specjalnością dziennikarstwo na Zielonogórskim Uniwersytecie.

Szybko odnalazła się w pracy przed kamerą

Do zespołu redakcji sportowej Telewizji Polskiej dołączyła w 2002 roku, a od października 2005 do 10 września 2019 roku była prowadzącą serwisu "Sport Telegram". Jest prowadzącą "Sport" przed głównym wydaniem "Wiadomości", a na antenie TVP Sport jest prowadzącą programu informacyjnego "Sportowy Wieczór".

Niewielu wie, że to Sylwia Maria Dekert jest autorką serii reportaży "Orły Nawałki", a także "Orły Sportu". Wraz z Maciejem Kurzajewskim prowadzi od 2017 roku "Wielkie Testy" na antenie programu pierwszego Telewizji Polskiej.

Gdy przyjęła powierzone jej zadanie prowadzenia przedmeczowychrozmów z ekspertami podczas Euro 2020, nie przypuszczała jaką furorę zrobią jej zgrabne nogi.

Spodobała się widzom do tego stopnia, że jej nogi zostały porównane do legendarnych już nóg Elżbiety Jaworowicz, której sposób siedzenia przeszedł do historii.


YouTube/TVP VOD

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Na jaw wyszła tajemnica Dody, którą gwiazda chciała zachować dla siebie. Chodzi o byłego męża

Zerknij tutaj: To jednak nie koniec życia z obostrzeniami? Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie tego, jak niebawem może wyglądać nasze życie

Nie przegap: Taka sytuacja nie powinna się wydarzyć! Kobieta w ciąży oraz jej dziecko stracili życie. Ania nie doczekała się pomocy od pracowników szpitala