Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", kleszcze stanowią dla nas realne zagrożenie i wbrew powszechnej opinii nie bytują one na drzewach i nie atakują nas z góry. Możemy je spotkać w krzewach i w trawie. Potrafią wspinać się po naszych ciałach i wbijać się w miejsca o jakich myślimy w ostatniej kolejności. Przekonał się o tym na własnej skórze pewien mężczyzna.

Sezon na kleszcze

Sezon na kleszcze w naszym kraju zaczął się już kilka tygodni temu o czym przekonali się właściciele psów, a wiele osób miało już okazję przekonać się także na własnej skórze. Kleszcze wbijają się w nasze ciało wybierając czasem dość nietypowe miejsca, w których trudno je dostrzec.

Kleszcz/Pixabay
Kleszcz/Pixabay
Kleszcz/Pixabay

Pan Krystian miał nieprzyjemność zetknąć się z kleszczem, który wbił mu się w pępek. Niestety konieczna okazała się w tym przypadku wizyta u lekarza. W rozmowie z "WP" mężczyzna przyznał, że poczuł swędzenie w okolicy pępka, ale nie specjalnie się tym na początku przejął. Jednak już kolejnego dnia dolegliwości dość mocno się nasiliły.

Przy wykonywaniu pewnych ruchów mężczyzna odczuwał ból w okolicy pępka, co nieco go zaniepokoiło. Wyczuł palcami zgrubienie, które jak się okazało było kleszczem. Pan Krystian musiał odwiedzić lekarza, który wyjął kleszcza.

Mężczyzna wskazywał, że w ostatnim czasie nie przebywał ani w lesie ani na łące. Najprawdopodobniej kleszcza "złapał" w parku, gdzie często wyprowadzał swojego psiego towarzysza.

Kleszcz/ YouTube @Dami Wałbrzych
Kleszcz/ YouTube @Dami Wałbrzych
Kleszcz/YouTube @Dami Wałbrzych

Specjaliści wskazują, że kleszcze wybierają do wbicia miejsca, w których mamy cienką skórę, w pobliżu naczyń krwionośnych. Powinniśmy zwracać uwagę szczególnie na linię włosów, miejsca za uszami, pod pachami, zgięcia rąk i nóg, okolice pachwin - choć jak widać, kleszcza możemy znaleźć w naprawdę zaskakujących miejscach.

"Złapaliście" już kleszcza?

To też może cię zainteresować: Ślimaki to zmora większość ogrodników i posiadaczy działek! Czy zawsze są wyłącznie szkodnikami? Są proste sposoby na to, by się ich trwale pozbyć

Zobacz, o czym jeszcze mówiliśmy w ostatnich dniach: Zmienią się zasady przyznawania zasiłki pogrzebowego? Kto skorzysta na zmianach

O tym się mówi: Olga Frycz spodziewa się dziecka. Będzie je wychowywała samotnie