Książę Filip odszedł na kilka tygodni przed swoimi setnymi urodzinami. Kate i William postanowili w wyjątkowy sposób uczcić dzień urodzin zmarłego księcia.

Kate i William zdobyli się na wyjątkowy gest z okazji 100 urodzin księcia Filipa

Niewiele brakowało, by książę Filip dożył sędziwego wieku 100 lat. Niestety, 9 kwietnia cały świat obiegły smutne informacje o śmierci męża królowej Elżbiety II.

Warto podkreślić, że książę już od jakiegoś czasu narzekał na problemy ze zdrowiem, dość długo przebywał w szpitalu. Dożywszy wieku 99 lat, odszedł. Opinia publiczna zauważa, że tym samym dołączył do księżnej Diany.

Królowa Elżbieta II i książę Filip/YouTube @Dla Ciekawskich
Królowa Elżbieta II i książę Filip/YouTube @Dla Ciekawskich

Książę William i księżna Kate uczcili 100. urodziny księcia Filipa, który świętowałby właśnie 10 czerwca. Para książęca postanowiła z tej okazji zamieścić w sieci wzruszający wpis. Dodatkowo Kate i William postanowili przekazać królowej Elżbiecie różę, która została nazwana na cześć księcia. Piękny gest.

-Wspominamy Jego Królewską Wysokość Księcia Edynburga, w dniu jego 100. urodzin. W zeszłym tygodniu królowa otrzymała od @the_rhs różę księcia Edynburga, której patronką jest Jej Wysokość. Nazwana ku pamięci księcia róża została zasadzona w ogrodzie na wschodnim tarasie zamku Windsor.

To też może cię zainteresować: Anna Lewandowska zdecydowała się na szczere wyznanie. Mało kto spodzieław takiej odpowiedzi. W tle Robert Lewandowski

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kondolencje płyną z całego świata do rodziny cenionej aktorki znanej z wielu filmów. Gwiazda przegrała z chorobą. Fani są zrozpaczeni

O tym się mówi: Minister Edukacji Przemysław Czarnek zapowiada poważne zmiany w szkołach. Do sprawy odniósł się episkopat. Nie wszystkim to się spodoba. O co chodzi