Jak podaje "Super Express", Olga Sipowicz miała bardzo bogate w trudne doświadczenia życie. Urodziła się bowiem w wielodzietnej, ubogiej rodzinie - miała czworo starszego rodzeństwa. Jej matka zachorowała na gruźlicę, gdy przyszła wokalistka ukończyła zaledwie 4. rok życia. To właśnie wtedy gwiazda trafiła do domu dziecka w Jordanowie, ponieważ sytuacja finansowa rodziny znacznie się pogorszyła.

Kora przeżyła wtedy traumatyczne chwile. Spędziła w sierocińcu pięć lat, a w tym czasie była molestowana przez księdza, co mocno wpłynęło na jej stosunek i wiarę w Boga. Później związała się z ruchem hipisowskim i artystycznym towarzystwem w Krakowie. Przyjęła wówczas pseudonim Kora.

Kora/screen Youtube @ipla
Kora/screen Youtube @ipla

Później miejsce miał jej głośny i kontrowersyjny romans. Zamężna wokalistka zdradziła swojego partnera (Marek Jackowski) z sąsiadem - Kamilem Sipowiczem i zaszła z kochankiem w ciążę, ale ukrywała ten fakt przez dziesięć lat. Dopiero po dekadzie przyznała, kto jest prawdziwym ojcem jej syna i wtedy związała się z Sipowiczem.

Wokalistka zmarła 28 lipca 2018 roku na skutek choroby nowotworowej, którą wykryto u niej w 2013 roku. Kamil Sipowicz towarzyszył ukochanej do ostatnich chwil.

Na cześć artystki stworzono na Bielanach mural, którego oficjalne odsłonięcie odbędzie się właśnie w 70. rocznicę urodzin Kory - 8 czerwca.

Kora/YouTube @p
Kora/YouTube @Paula Rodak

To również może Cię zainteresować: Jakie Studia Ukończyła Anna Komorowska? To Może Być Duże Zaskoczenie

Zobacz także: Własna Siostra Ją Okradła I Zrobiła Z Niej Wariatkę. O Co Poszło