Gdy ostatnio przeglądali sklep papierniczy dla dzieci Smiggle, okazało się, że Cambridges starają się zapewnić, by George, Charlotte i Louis mieli „normalne” dzieciństwo, mimo że są arystokratami.

Książęce dzieci i ich dzieciństwo w pałacu

Jednak w przypadku, który zaszokował Wielką Brytanię, gdy książę George, który 22 lipca kończy osiem lat, stał się celem zamachu z planem zatrucia lodami trzeciego w kolejce do tronu, Kate i William podwoili czujność.

Szczegóły zamachu zostały ujawnione w sądzie podczas procesu Sahayba Abu, który został uznany za winnego przestępstw terrorystycznych po tym, jak został aresztowany w lipcu ubiegłego roku. W nagranych rozmowach telefonicznych Abu był słyszany szczegółowo planujący spisek morderstwa przeciwko George'owi, za który inny mężczyzna, Husnain Rashid, współpracownik Abu, został skazany na 28 lat więzienia w 2018 roku.

„Wiesz, jaki jest plan?” – usłyszał Abu podczas rozmowy. „Powiedz, że dom rodziny królewskiej jest tam, idź do najbliższego Sainsbury's i… wlej truciznę do lodów, żeby rodzina królewska poszła i kupiła stąd lody. „Pójdą kupić lody, a potem najprawdopodobniej syn je zje”.

Szczegóły dotyczące szkoły George'a były również udostępniane zwolennikom ISIS, którzy zostali wezwani do zaatakowania księcia. Były ochroniarz księżnej Diany Ken Wharfe, powiedział "New Idea Royals", że chociaż William i Kate byli wstrząśnięci spiskiem, mieli pewność, że ich zespół bezpieczeństwa będzie w stanie zapewnić im – i ich dzieciom bezpieczeństwo.

„Ochrona zapewniana przez Scotland Yard ma bardzo wyjątkowy i zaufany rodowód” — wyjaśnia Ken. „William i Kate doskonale zdają sobie sprawę z zagrożeń dla siebie i swoich dzieci, ale żarliwie wierzą w wiedzę specjalistyczną w zakresie ochrony, jaką zapewnia Scotland Yard”. Ken mówi również, że ryzyko porwania jest wysokie od wczesnych lat 80., a William i Harry zapewniali silną ochronę od urodzenia. „Prince George i jego rodzeństwo mają w pełni wyszkolony zespół detektywów tylko z tego powodu” – mówi. William i Kate zwiększyli środki bezpieczeństwa we wrześniu zeszłego roku, a ruch został wyjaśniony przez pałac jako odpowiedź na środki przeciw COVID-19.

Sussexes ujawnili w swoim bombowym wywiadzie Oprah, że brak ochrony dla małego Archiego był jednym z powodów ich przeprowadzki do LA. Jako bezpośredni spadkobiercy tronu, Cambridges otrzymują całodobowe zabezpieczenie opłacane przez brytyjskie Ministerstwo Skarbu, podczas gdy Meghan i Harry – którzy zrzekli się swoich królewskich obowiązków w zeszłym roku – nie.

„Po oficjalnym zwolnieniu Harry'ego i Meghan z ich patronatów odpowiedzialność jest większa dla Williama” – dodaje Ken, który przewiduje, że bezpieczeństwo Cambridge zostanie wzmocnione w nadchodzących latach. „Zakładając, że książę Karol wstąpi na tron ​​w ciągu najbliższych pięciu lat, a książę William zostanie księciem Walii, książę George jako młody król w oczekiwaniu, podniesie jego już silny profil i potrzebę zwiększonego bezpieczeństwa”.


YouTube/CNN

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ciąg dalszy sporu o spadek po Krzysztofie Krawczyku. Na jaw wyszły nagrania rozmowy Ewy Krawczyk z synem znanego artysty

Zerknij tutaj: Ewa Drzyzga wydała oficjalne oświadczenie. Nie zamierzała już dłużej milczeć. O co chodzi