Pałac Buckingham ogłosił, że księżniczka Beatrice i jej mąż, Edoardo Mapelli Mozzi, spodziewają się pierwszego dziecka. Rodzina królewska potwierdziła tę wiadomość w oświadczeniu w środę rano czasu lokalnego.

Spodziewają się dziecka. Czy zostaną w pałacu?

„Jej Królewska Wysokość Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi z przyjemnością ogłaszają, że spodziewają się dziecka jesienią tego roku” - powiedział pałac w oświadczeniu. „Królowa została poinformowana i obie rodziny są zachwycone wiadomością”.

32-latka jest starszą córką księcia Andrzeja i Sary, księżnej Yorku oraz wnuczką królowej Elżbiety II. Księżniczka i deweloper zaręczyli się we Włoszech we wrześniu 2019 roku, zanim zawiązali węzeł podczas tajnej ceremonii na oczach królowej i najbliższej rodziny w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych w Royal Lodge w Windsorze, w lipcu ubiegłego roku. Para planowała wziąć ślub 29 maja w Chapel Royal w St James's Palace, ale ceremonia została przełożona z powodu wybuchu COVID-19.

Ich rodziny znają się od wielu lat i podobno para nawiązała relację po ponownym spotkaniu na ślubie siostry Beatrice, księżniczki Eugenii. Beatrice, która jest dziewiąta w kolejce do tronu, nie jest pełnoetatową osobą królewską, ale jest zatrudniona przez Afiniti, firmę zajmującą się oprogramowaniem sztucznej inteligencji, gdzie jest wiceprezesem ds. Partnerstw i strategii.

Mapelli Mozzi jest synem byłego narciarza olimpijskiego hrabiego Alessandro Mapelli Mozzi i Nikki Williams-Ellis i sam jest hrabią. Ma już młodego syna o imieniu Wolfie z byłą narzeczoną Darą Huang.

Zagraniczne media donoszą, że ze względu na seks-skandal związany z Jeffreyem Epsteinem, para może zapragnąć opuścić rodzinę królewską, jak to zrobili Meghan i Harry.

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie szczepień. Wielu było rozczarowanych. O co chodzi

Nie przegap: Brytyjska rodzina królewska. Czy Elżbieta II ustąpi z tronu