Do domu na daczy prowadzi brukowana ścieżka, a między płytkami tej ścieżki przez cały czas rośnie trawa. Po prostu nie mogę się jej całkowicie pozbyć, dlatego jestem bezsilny i zły. Ścieżka wygląda obrzydliwie z powodu tych chwastów. Dodatkowo obawiam się, że płytka z czasem będzie się kruszyć, dlatego przez całe lato wyrywam tę trawę rękami i motyką.

Kiedyś poskarżyłem się sąsiadowi na mój problem. Wysłuchał mnie i przyniósł butelkę roztworu. Powiedziała, żebym spryskał trawę tym płynem. Mówią, że najlepiej to robić w ciągu dnia, ale można to zrobić również wieczorem, a rano będzie czekała na mnie prawdziwa niespodzianka.

Posłuchałem jego rady i wieczorem dokładnie spryskałem całą ścieżkę. Rano wyszedłem z domu i byłem oszołomiony. Trawa zaczęła wysychać! A to była tylko jedna noc. Rezultat był niesamowity. Natychmiast pobiegłem do sąsiada i z wdzięcznością przyniosłem mu słodycze. Zapytałem, co dokładnie wlał do butelki, którą mi dał.

Sąsiad uśmiechnął się i opowiedział o prostym ludowym środku, o którym wiele osób słyszało - najwyraźniej oprócz mnie. Aby go przygotować, potrzebujesz tylko bardzo prostych składników. Musisz wziąć wodę, sól i ocet oraz dodać do nich zwykły detergent do mycia naczyń.

Wszystko dokładnie wymieszaj. Sól powinna całkowicie rozpuścić się w mieszaninie. W przypadku octu i wody proporcja powinna wynosić 1: 3, sól w ilości jednej łyżki stołowej, a detergent - w łyżeczce. Detergent należy dodać po wlaniu roztworu do butelki z rozpylaczem. Konieczne jest, aby pozostałe składniki mieszanki pozostały na trawie.

Musisz bardzo obficie spryskać trawę, bez oszczędzania. Pierwszy efekt będzie widoczny w ciągu dziesięciu godzin.

To naprawdę świetna metoda. Teraz zawsze będę używał tego konkretnego środka do zwalczania chwastów!

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor