W systemie korzeniowym, który należy utrzymywać w cieple, ponieważ ogórki należą do najbardziej ciepłolubnych roślin. A jeśli chcesz w tym roku uzyskać wczesne ogórki, to przynajmniej posadź w ten sposób kilka roślin!

Zamiast prawidłowo sadzić sadzonki w ziemi, przygotuj małą torebkę ze zwykłego gęstego, czarnego worka. Przetnij na pół w poprzek - z jednej torebki dostajesz dwie (na dole oczywiście przeciąć spód). Umieść połowę worka, mocno napełnij i zagęszczaj wilgotną ziemię i ustaw na ziemi. Posadź wyhodowane sadzonki ogórka w tym opakowaniu. Jaki jest sekret wczesnych ogórków?

Faktem jest, że zanim gleba wystarczająco się nagrzeje (lato), większość systemu korzeni ogórka będzie w ciepłej, ciasnej torbie! To da początek wczesnym ogórkom. Możesz rzadziej posypywać go słomką do wody i dodatkowo zatrzymywać ciepło.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zdobyć najwcześniejsze ogórki, zobacz poniższy film:

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor