Ale kiedy na dworze zrobiło się zimniej i ciemniej, Annie trudno było wrócić do domu i przyjść rano do Lisy, aby zabrać wnuczkę do szkoły.

- Na początku mama próbowała mi zasugerować, że chce zostać na noc w naszym domu, ale ostrożnie ją zignorowałam - mówi Lisa. - Mimo wszystko nie mogła tego znieść i postawiła mnie przed tym, że w środku tygodnia zostanie z nami, a na weekend wróci do domu. Powiedziała, że boi się jeździć samotnie każdej nocy.

Anna przeszła na emeryturę w wieku sześćdziesięciu lat. Kobieta planowała od jakiegoś czasu pracować, ale nowy szef był tak nie do zniesienia, że ​​zmusił ją do wcześniejszego odejścia. W końcu zdrowie i nerwy są ważniejsze. Lisa wspierała matkę w tej decyzji, zwłaszcza że szukała niani dla swojej córki. Oczywiście usługi babci były opłacone.

Córka poszła w tym roku do pierwszej klasy. Wcześniej Lisa siedziała sama z córką, ponieważ w pracy spędziła tylko pół dnia. Jednak teraz dostała pełen etat, więc nie można było wychować dziecka jak kiedyś. Lisa była w stanie przekonać Annę, by przyjęła jej ofertę, mówiąc, że wszyscy na niej skorzystają. Dziewczynkę trzeba było zabrać do szkoły, zabrać do domu i odrobić pracę domową.

Lisa była w stanie pracować spokojnie w pełnym wymiarze godzin. Wracała do domu o 19:00. Do tego czasu babcia zawsze siedziała z wnuczką i czekała na powrót jednego z rodziców.

W październiku matka zaczęła narzekać, że droga ją męczy. To zajmuje dużo czasu i wysiłku. I teraz szybko się ściemnia, muszę wracać do domu w nocy. Pogoda też się pogarsza. Rozpoczyna się pora deszczowa i zimna. Pewnego dnia zaproponowała, że ​​zostanie z nami na noc. Mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu. Andrzej i ja mamy własną sypialnię, a moja córka ma własny kącik. Jest wystarczająco dużo miejsca. W pokoju nadal znajduje się sofa, na której zamierzała spać mama. Skonsultowałam się z mężem, który stwierdził, że jest przeciwko takiej decyzji. W końcu okazuje się, że nasza mama będzie mieszkała z nami na stałe, poza weekendami.

- Nie mieszkam z rodzicami od ponad 20 lat i nie zamierzam tego zmieniać! Płacimy jej za siedzenie z Martą, więc nie musimy zapewniać noclegu - oburzył się Andrzej.

„Ale pogoda jest naprawdę zła na zewnątrz, ciemna i wilgotna” - kontynuowała Lisa. - A mama zawsze nam przygotowuje jedzenie, porządkuje. Może niech zostanie?

- Zawsze wracała do domu z pracy, prawda? Nawet teraz nie musisz niczego wymyślać.

Andrzej zawsze normalnie traktował teściową. Nigdy nie odmówił jej pomocy, ale kategorycznie nie chciał mieszkać razem. Gdy tylko Anna pojawiła się na jego progu z walizkami, usłyszała wszystkie przemyślenia swojego zięcia w tej sprawie.

„Powiedziałam mamie, żeby nawet nie miała nadziei spędzić z nami nocy i wysłałam ją do domu taksówką” - mówi Lisa.

Anna poczuła się urażona i odmówiła pomocy. Powiedziała, że ​​sama się tam dostanie. Następnie kobieta komunikowała się tylko z wnuczką.

„Nie wiem, co robić w tej sytuacji,” Lisa rozkłada ramiona. - Zostaw wszystko tak, jak jest lub zatrudnij kolejną nianię dla Marty? Jednak wtedy moja mama nie będzie w stanie przeżyć na jednej emeryturze, a my nie będziemy w stanie pomóc finansowo…

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor