Z nawozów nieorganicznych w tym czasie można je nawozić saletrą amonową lub mocznikiem (łyżki stołowe na metr kwadratowy). Aby przygotować roztwory wodne w 30 litrach wody, rozpuść 30-40 g azotanu amonu lub 20-30 g mocznika. Podaj również nitroammofoskę lub diamofoskę (20-30 g na 10 litrów wody).

Ta kultura również dobrze reaguje na materię organiczną: napar z dziewanny (1:10), napar z obornika kurzego (1:20). Obornik kurzy w czystej postaci może spalić rośliny, dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zalecanych dawek. Humus jest stosowany w postaci nawozu i ściółki. W pierwszym przypadku jest dostarczany w ziemię (wiadro na metr kwadratowy), w drugim - równomiernie rozłożony na warstwie wierzchniej 5-10 cm.

Pomogą w tym również popiół, który szczególnie zimą gromadzi się u ogrzewających swoje domy piecem (150 g na metr kwadratowy).

Całe karmienie najlepiej wykonywać w pochmurne dni. Wcześniej grządki powinny być dobrze nawilżone.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor