Jak wynika z informacji portalu "Goniec", na bydgoskim cmentarzu od dwóch lat mieszka pies. Można go zawsze spotkać w tym samym miejscu. Odwiedzający swoich bliskich zmarłych w tym miejscu nie mają wątpliwości, że musiał tu zostać jego ukochany właściciel.

Dowód psiej wierności

Mieszańcy Bydgoszczy widują na cmentarzu psa o jasnej sierści już od około dwóch lat. Stale przebywa w tym samym miejscu, w pobliżu tych samych grobów. Nie mają wątpliwości, że musiał tu zostać pochowany jego właściciel, za którym bardzo mocno tęskni. Nie są jednak pewni, która mogiła należy do właściciela czworonoga.

Cmentarz w Bydgoszczy/YouTube @Andrzej Blocinski
Cmentarz w Bydgoszczy/YouTube @Andrzej Blocinski
Cmentarz w Bydgoszczy/YouTube @Andrzej Blocinski

Kiedy tylko ktoś próbuje podejść do psiaka, ten od razu ucieka, nie dając się złapać. Jest płochliwy i wobec nikogo jeszcze nie zachował się w agresywny sposób. Odwiedzający cmentarz bydgoszczani wskazują, że zarządcy nekropoli nie przejmują się losem czworonoga. Jego los nie jest obojętny osobom odwiedzającym cmentarz.

To oni załatwili dla psa legowisko (to jednak szybko zniknęło), dbają także o to, żeby miał on co jeść. Padł pomysł postawienia budy dla psa przy ogrodzeniu cmentarza, jednak nie przekonuje on wszystkich. Pies wszystkie swoje potrzeby załatwia poza cmentarzem, co sprawia, że jego obecność nie jest dla nikogo uciążliwa.

Pies/pomorska.pl
Pies na cmentarzu w Bydgoszczy/pomorska.pl
Pies na cmentarzu w Bydgoszczy

Psiaka próbowali złpać weterynarze, straż miejska, a także pracownicy schroniska dla zwierząt - niestety bezskutecznie. Jedna z mieszkanek przyznała, że od 8 miesięcy przychodzi nawet dwa razy dziennie na cmentarz próbując zdobyć zaufanie zwierzęcia. Pies choć ją rozpoznaje, zawsze zachowuje bezpieczny dystans. Zjada przyniesione przez nią jedzenie ale dopiero, kiedy kobieta odejdzie dalej.

To też może cię zainteresować: Jeśli posiadasz stary dowód osobisty, pod żadnym pozorem go nie wyrzucaj. Może uratować Twoje finanse

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Meghan Markle poważnie naraziła się wnuczce królowej Elżbiety. Kobieta nie kryje już niechęci wobec żony księcia Harry'ego. O co chodzi

O tym się mówi: Ojciec Tadeusz Rydzyk stawił się na przesłuchaniu. Mógł liczyć na specjalne traktowanie