Nie ulega wątpliwości, że sprawy finansowe zawsze budziły i budzą skrajne emocje, co wielu zaprowadziło przed sądy.

Sieć obywatelska domaga się ukarania Tadeusza Rydzyka

"Watchdog" oskarża fundację Tadeusza Rydzyka o pogwałcenie prawa do informacji po tym, jak "Lux Veritas" przez rok zwlekał z odpowiedzią na wniosek o wydanie informacji dotyczących wydatków. Kolejny wniosek poskutkował częściową odpowiedzią na zadane w nim pytania, oraz mglistym tłumaczeniem fundacji, że poprzedniego wniosku nie otrzymali nigdy.

Do tej pory sieć obywatelska doprowadziła do ponad ośmiuset rozpraw sądowych, podczas których domagała się prawa do udzielenia informacji o tym, jak pożytkowane są pieniądze publiczne przez fundację Tadeusza Rydzyka. Na swojej stronie "Wachdog" sieć obywatelska umieszcza wszystkie dotychczasowe i obecne działania.

Dyrektor finansowy fundacji "LUX VERITATIS" Lidia Kochanowicz-Mańk postanowiła w obszernym wywiadzie na antenie telewizji "Trwam" zabrać głos w tej sprawie.

(...) Jestem pewna, że nie chodzi o jakąś informację publiczną, o której mówi Watchdog, ale tak naprawdę o zamknięcie ust Fundacji „Lux Veritatis”, Radiu Maryja i Telewizji Trwam. W ubiegłym tygodniu, 13 kwietnia, do Fundacji wpłynął dokument skierowany przez Watchdog do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w którym Watchdog złożył skargę kasacyjną od wyroku wojewódzkiego sądu administracyjnego. (...)

W swoim oburzeniu stwierdziła, że dziwi się jakim cudem akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi Rydzykowi w ogóle został przyjęty. Dodała, że według niej, na ławie oskarżonych powinien zasiąść ten, kto stworzył ów akt oskarżenia i złożył go okłamując tym samym sąd.


YouTube/Radio Maryja

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Jak może się skończyć pożyczanie pieniędzy? Odpowiedź może zaskoczyć

Zerknij tutaj: W domu Danuty Holeckiej nikt nie leniuchuje. Wielu może zaskoczyć to, czym się zajmuje Krzysztof Dunin-Holecki

Nie przegap: Czy książę Harry pogodził się z rodziną? Są nowe doniesienie na ten temat. Czy to już koniec konfliktu