Chociaż coś tak tragicznego, jak śmierć rodziny, jest zawsze druzgocącym ciosem, może również otworzyć przed krewnymi okazję do spojrzenia na nieporozumienia z odpowiedniej perspektywy, zyskując na nowo poczucie wagi więzi rodzinnych.

Wydaje się, że tak było po śmierci księcia Filipa, kiedy książę Sussex nawiązał kontakt teraz z księciem Karolem i księciem Cambridge. W bardzo szczegółowym wywiadzie Księcia i Księżnej Sussex, przeprowadzonym w zeszłym miesiącu przez Oprah Winfrey, Harry powiedział, że jego ojciec i starszy brat zostali „uwięzieni” w swoich królewskich rolach.

Pomimo publicznej obietnicy zajęcia się takimi kwestiami, jak zarzuty rasizmu i brak wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego Meghan, uważa się, że prywatna odpowiedź rodziny królewskiej na wywiad była nieco mroźna. Uważa się, że spowodowało to tarcia w szczególności z księciem Karolem i księciem Williamem, a rozmowy między dwoma mężczyznami a Harrym zostały później opisane jako „nieproduktywne”.

Jednak w przypadku ojca Karola oraz Williama i dziadka Harry'ego, księcia Filipa, który zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat, jego smutna śmierć dała trzem mężczyznom okazję do zastanowienia się nad sporem; a także umożliwienie im osobistego spotkania się ponownie po powrocie Harry'ego do Wielkiej Brytanii na pogrzeb, który odbył się w sobotę. Pomimo tego, że nie szli obok siebie w procesji pogrzebowej, rozdzieleni przez kuzyna, Petera Phillipsa, Harry'ego i Williama rozmawiali ze sobą przez około cztery minuty, kiedy razem wychodzili z kaplicy św. Jerzego po ceremonii.

The Sun donosi, że Harry ponownie spotkał się ze swoim ojcem i bratem przez dwie godziny po pogrzebie, spotykając się z nimi po raz pierwszy od czasu wyemitowania wywiadu z Oprah. Uważa się, że Charles odbył prywatne rozmowy ze swoimi dwoma synami po sobotnim programie telewizyjnym, podczas którego grupa rozmawiała z członkami rodziny na Quadrangle zamku Windsor, gdy kamery zostały wyłączone. Źródło powiedziało dziennikowi: „To wczesne dni, ale można mieć nadzieję, że jest to dokładnie pierwszy krok, którego życzyłby sobie Filip”.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Córka Marty Kaczyńskiej ma bardzo pilny apel! W mediach społecznościowych zawrzało. O co chodzi

Zerknij: Jak może się skończyć pożyczanie pieniędzy? Odpowiedź może zaskoczyć