Nominowany do nagrody Grammy artysta zmarł po „katastrofalnym zatrzymaniu krążenia”, zgodnie z oświadczeniem szpitala w White Plains w stanie Nowy Jork, gdzie zmarł. Został tam przewieziony z domu 2 kwietnia.

Zagadkowa śmierć rapera

Oświadczenie jego rodziny mówi, że DMX, którego nazwisko rodowe brzmiało Earl Simmons, zmarł wraz z krewnymi u jego boku po kilku dniach leczenia podtrzymującego życie. „Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy chwile, które z nim spędziliśmy ”- powiedziała rodzina, dodając, że jego muzyka„ zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie ”.

DMX zrobił furorę w 1998 roku swoim pierwszym albumem studyjnym „It's Dark and Hell is Hot”, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy 200 albumów Billboard. Wielokrotnie sprzedający się album został zakotwiczony przez kilka hitów, w tym „Ruff Ryders 'Anthem”, „Get At Me Dog”, „Stop Being Greedy” i „How It's Goin' Down”.

Wraz z karierą muzyczną DMX utorował sobie drogę jako aktor. Zagrał w filmie „Brzuch” z 1998 roku, aw 2000 roku w „Romeo musi umrzeć” z Jetem Li i Aaliyah. DMX i Aaliyah połączyli siły przy „Come Back in One Piece” na ścieżce dźwiękowej do filmu. Doniesienia oficjale mówią o tym, że artysta dostał ataku serca po przedawkowaniu substancji prawnie niedozwolonych, jednak zagraniczne media piszące o tym, że przyjął szczepionkę na koronawirusa, nie są dostępne w naszym kraju. Na kanale YouTube natomiast pojawił się film, który wszystko wyjaśnia.


YouTube/CeBe News

Z tego filmu wynika, że jego rodzina wścieka się na tabloidy i inne medialne doniesienia zawierające spekulacje, jakoby artysta dostał ataku serca z powodu przedawkowania substacji psychoaktywnych. Jak dodają bliscy rapera, ten rozdział jego życia był już dawno zamknięty, a faktem jest, że tydzień przed śmiercią przyjął szczepionkę na covid-19.

Co sądzicie o medialnej manipulacji?

Nie przegap: Agnieszka Kotońska z "Gogglebox" przeszła metamorfozę. Teraz instruuje swoich obserwatorów na mediach społecznościowych, jak "wziąć się za siebie"

Zerknij: Są najnowsze wieści o stanie zdrowia Jolanty Kwaśniewskiej! Jak czuje się była pierwsza dama