Procesja mająca na celu przeniesienie 22 królewskich mumii z jednego muzeum w Egipcie do drugiego zbiegła się z szeregiem dziwnych incydentów w zeszłym tygodniu, które niektórzy obwiniają o klątwę Faraona.

Czy to zapowiadana klątwa Faraona powoduje te wszystkie katastrofy?

Urzędnicy planują 3 kwietnia przetransportować mumie z Muzeum Egipskiego na placu Tahrir do Narodowego Muzeum Cywilizacji Egipskiej w Fustat, w którym znajdą się szczątki króla Ramzesa II i królowej Ahmose-Nefertari.

Po wieściach o paradzie nastąpiło kilka katastrof, w tym gigantyczny statek blokujący Kanał Sueski, śmiertelny wypadek kolejowy i pożary w całym kraju. Użytkownicy mediów społecznościowych obwiniają za takie wydarzenia klątwę faraonów, która mówi: „Śmierć nadejdzie szybkimi skrzydłami dla tych, którzy zakłócają spokój króla”.

Archeolodzy krytykują twierdzenie, że żaden ze starożytnych grobowców nie został uszkodzony podczas wykopalisk, a „zaistnienie tych wypadków to tylko przeznaczenie”. Egipt był nagłówkiem wielu katastrof, które nawiedziły ten kraj w ciągu zaledwie jednego tygodnia, donosi ArabNews.

Starożytna legenda sugeruje, że każdy, kto niepokoi mumie starożytnego Egiptu, będzie nękany klątwą nałożoną na szczątki przez mitycznych kapłanów podczas pogrzebu. Poza statkiem na Kanale Sueskim, kraj był świadkiem śmiertelnego wypadku kolejowego w Sohag, zawalenia się 10-piętrowego budynku przy moście Sueskim, a podczas budowy mostu w Mariotii runął potężny betonowy filar.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: "Bogaty dom - biedny dom". Dwie rodziny na pięć dni zamieniają się domami. Uczestniczka zdradziła, co ją spotkało podczas programu

Zerknij: Kobieta odkryła niezwykłe znalezisko pod podłogą szopy. Nagraniem zachwycił się cały Internet. O co chodzi