Barbara Higgins i jej mąż, 65-letni Kenny Banzhoff, powitali noworodka Jacka 20 marca. Jego przybycie uczyniło jego mamę jedną z najstarszych kobiet w Stanach Zjednoczonych, która urodziła.

„To było emocjonalne. To było przerażające - powiedział Banzhoff. „To najmłodsze dziecko, jakie kiedykolwiek widziałem

„Całość była nieco surrealistyczna, całkiem szczerze” - powiedział Higgins w piątkowym wywiadzie dla programu „Today”. „Pokonaliśmy przeciwności i jestem z niej taki dumny” - powiedział Banzhoff. 57-letnia mieszkanka Concord w stanie New Hampshire powiedziała, że ​​ona i jej mąż nie podjęli lekkiej decyzji o urodzeniu kolejnego dziecka. Ale kiedy ich córka Molly zmarła nagle w 2016 roku z powodu niezdiagnozowanego guza mózgu, Higgins zaczęła marzyć o kolejnym dziecku.

„Moją natychmiastową reakcją było to, że tracę rozum, jestem zdenerwowana i po traumie i tak dalej, ale sen był dość spójny i dotyczył tylko procesu rodzenia dziecka - powinnam to zrobić… Obudź się z tym nieodpartym uczuciem, że muszę dziś zadzwonić do lekarza, muszę popracować nad tym, muszę rozpocząć ten proces ”- powiedziała Higgins. „I wcale się nie spieszyliśmy”. Para trafiła do Cardone & Associates Reproductive Medicine & Infertility LLC w Stoneham w stanie Massachusetts, placówki specjalizującej się w pomaganiu kobietom po pięćdziesiątce.

„Dla mnie proces ten był właściwie jednym stosunkowo łatwym krokiem po drugim” - powiedział Higgins „Today”. „Wiem, że tak nie jest dla wszystkich kobiet, ale dla mnie ścieżka po prostu się ukazała”. Jak dotąd Higgins powiedziała, że tym razem rodzicielstwo wydaje się łatwiejsze. Jej druga córka, 19-letnia Gracie, już odbierała Jacka jak zawodowiec, powiedziała The Boston Globe . Ale to doświadczenie wydawało się czasami „surrealistyczne” i powiedziała, że ​​nie lubi wiązać przybycia Jacka ze śmiercią Molly. Powiedziała, że ​​nie urodziła syna, bo straciła córkę.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Lech Wałęsa w mgnieniu oka doszedł do siebie po operacji serca. W ostrych słowach wytknął błędy jednemu z kolegów

Zerknij: Księżna Camilla przeżywa trudne chwile. Odeszła bardzo bliska jej osoba