Jak podaje portal "Good Times", przyjaź między różnymi gatunkami zwierząt nie zdarza się zbyt często, co nie znaczy, że nie zdarza się nigdy. Dowodem na to jest niezwykła więź, jaka połączyła ptaka i szczeniaka. Ta oryginalna para przyjaciół całkiem dobrze się dogaduje i wyśmienicie się ze sobą bawi. Patrząc na ich wspólne harce nie sposób się nie uśmiechnąć.

Niezwykła przyjaźń gołębia i psa

Jedna z amerykańskich fundacji ratujących zwierzęta opiekuje się szczeniakiem z rozszczepioną wargą i szczęką. Pod ich opieką znalazł się również ptak, którego jako piskle porzucili rodzice. Ptak, któremu nadali imię Lovey, miał pozostać pod ich opieką tylko kilka tygodni, po których miał wrócić na wolność.

Po kilku godzinach od momentu jej wypuszczenia, Lovey ponownie wróciła do organizacji, uznając, że tu jest jej dom. Jako, że robiło się coraz chłodniej, opiekunowie pozwolili Lovey latać swobodnie wewnątrz. Niestety inni podopieczni fundacji nie specjalnie mieli ochotę na zabawę z ptakiem. Wszystko zmieniło się kiedy do ośrodka trafił malutki buldog francuski o imieni Alfie.

Lovey i Alfie/ Facebook @The Mia Foundation - Love For Mia
Lovey i Alfie/ Facebook @The Mia Foundation - Love For Mia
Lovey i Alfie/ Facebook @The Mia Foundation - Love For Mia

Dwumiesięczny Alfie był bardzo malutki, cierpiał na rozszczepienie wargi. Podejrzewano u niego wodogłowie. Choć pod czujnym okiem opiekunów z ośrodka zaczynał czuć się coraz lepiej, nie mógł bawić się z innymi szczeniakami, czasem nie mógł nawet chodzić swobodnie po domu.

Nikt nie spodziewał się, że Alfie przykłuje uwagę Lovey. Kiedy Alfie bawił się sam ze sobą, Lovey nie spuszczała z niego wzroku, a z czasem zaczęła mu towarzyszyć krok w krok. Alfie był tak szczęśliwy, że ma towarzystwo, że pozwalał ptakowi jeździć na swoich plecach! Ich przyjaźń z każdą chwilą stawała się coraz trwalsza.

Jak podoba się wam ta niezwykła przyjaźń?

To też może cię zainteresować: Żart pana młodego w czasie ceremonii miał poważne konsekwencje. Urzędniczka odmówiła udzielenia ślubu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę William zabrał głos w sprawie wywiadu Harry'ego i Meghan. Odniósł się do oskarżeń bratowej

O tym się mówi: Nagranie bije rekordy popularności. Znana z Królowych Życia celebrytka pokazała jak to się robi. Fani Dagmary Kaźmierskiej docenili poczucie humoru