Andrzej Duda, prezydent Polski podziękował organizatorom, oraz uczestnikom VII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021" za możliwość odbycia się tej akcji.

Mimo pandemii akcja Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest aktualna

Ogłaszana przez rząd kulminacja trzeciej fali zakażeń koronawirusem nie odstraszyła organizatorów zawodów. Sam prezydent z dumą prężył pierś podczas uroczystej inauguracji VII już edycji, dziękując uczestnikom i organizatorom.

Chodzi o to, aby zebrać pieniądze na kolejny rok rehabilitacji, na kolejny rok integracji przez sport dzieci, osób z niepełnosprawnościami, którym pomaga fundacja HANDICAP Zakopane. Dziękuję, że ta działalność jest prowadzona, bo ta działalność właśnie integracji przez sport, rehabilitacji jest niezbędna. Nie można tego pozostawić, przerwać, nie można ulec jakimkolwiek przeszkodom.

Na pomysł zorganizowania narciarskiego maratonu wpadła sama prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Nieprzerwany slalom pokonywany przez czołowych narciarzy i podopiecznych fundacji trwa 12 godzin. Rok temu, pokonano w ten sposób prawie 700 km.

Pod stokiem narciarskim, gdzie zwykle odbywają się te zawody, pojawili się niespodziewani goście i wręczyli prezydentowi wymowny prezent. Przedsiębiorcy w ramach protestu przeciwko obostrzeniom rujnującym polskie firmy, wręczyli Andrzejowi Dudzie dwie ciupagi, a na każdej widniały napisy: Polityka dla godności, dla rodziny i dla Polski, oraz A tymczasem bankructwa, ubóstwa, upadek przedsiębiorstw, brak pomocy, kłamstwa medialne i mydlenie oczu przedsiębiorcom.

Co o tym sądzicie? Jak się mają obecne restrykcje do zawodów i meczy piłkarskich?

O tym się mówi: Maciej Kot i jego ukochana z niecierpliwością oczekują nowego członka rodziny. Para pokazała wnętrze pokoju dziecięcego. Wystrój robi wrażenie

Zerknij też tutaj: Daria Trafaknowska odeszła nagle, co wprawiło w osłupienie wszystkich Polaków. Zapamiętaliśmy ją między innymi z serialu "Na dobre i na złe"