Jak informuje serwis O2, licząca 69 lat Mauricia Ibanez utraciła prawo do opieki i wychowywania swoich dzieci. Kobieta urodziła bliźnięta w 2017 roku, mając 64 lata. Tym samym, stała się wówczas najstarsza matką w swoim kraju – Hiszpanii.

Okazuje się, że mając 64 lata Ibanez postanowiła pojechać do Stanów Zjednoczonych, aby tam poddać się sztucznemu zapłodnieniu. Po dłuższym czasie kobieta zaszła w upragniona ciążę i w Walentynki 2017 roku urodziła bliźniaki – Gabriela i Marię. Dzieci przyszły na świat w szpitalu w Burgos na północy Hiszpanii.

69-latka straciła prawo do opieki nad swoimi dziećmi. Sąd był nieprzejednany!

Kobietę uznano za najstarszą matkę w Hiszpanii. Jednak dzieci nie wychowywały się z nią. Trafiły do dwóch rodzin zastępczych. Matka biologiczna miała prawo jedynie do odwiedzin od czasu do czasu.

Sąd Najwyższy Hiszpanii w tym tygodniu podjął ostateczną decyzje w sprawie Mauricii Ibanez i utrzymał orzeczenie sądu niższej instancji w kwestii odebrania kobiecie praw do opieki nad dziećmi. 69-latkę uznano niezdolną do zajmowania się 4-letnimi bliźniętami.

Decyzję podjęto na bazie opinii biegłych i nie ma związku z wiekiem czy stanem psychicznym matki. Nie powiedziano jednak, na co choruje Ibanez.

Kobieta jest rozczarowana wynikiem długiego procesu i uznała władze Hiszpanii za „antyspołeczne”. Okazuje się również, że to nie jedyne dzieci Hiszpanki urodzone poprzez sztuczne zapłodnienie. Kobieta w 2014 roku urodziła córkę o imieniu Blanca która trafiła do rodziny zastępczej i dziś mieszka w Kanadzie.

Jak informował portal "Życie PL": IZABELLA KRZAN WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT MARZENY ROGALSKIEJ. CO POWIEDZIAŁA O SWOJEJ POPRZEDNICZCE? GWIAZDA TVP ZASTĄPI W „PNŚ” UWIELBIANĄ PROWADZĄCĄ

Przypomnij sobie: ZNANE GWIAZDY RÓWNIEŻ MOGĄ LICZYĆ NA WALORYZACJĘ SWOICH ŚWIADCZEŃ. ILE WYNIESIE EMERYTURA TERESY LIPOWSKIEJ I INNYCH SENIORÓW ZNANYCH Z EKRANÓW

Portal "Życie PL" pisał również: NIEOBECNOŚĆ KRZYSZTOFA KRAWCZYKA W POPULARNYM PROGRAMIE MOCNO ZANIEPOKOIŁA JEGO FANÓW. CZY ZE ZDROWIEM MUZYKA WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU

Pisaliśmy również o: LECH WAŁĘSA PRZEKAZAŁ, CO SIĘ DZIEJE Z JEGO ZDROWIEM. WŁOSY JEŻĄ SIĘ NA GŁOWIE! BYŁY PREZYDENT NIE PRZEBIERA W SŁOWACH. DOLEGLIWOŚCI SĄ BARDZO MĘCZĄCE