Zmęczyłem się dbaniem o moje wciaz wiednace orchidee i postanowiłam zapytać znajomej, która pracuje jako florystka w kwiaciarni.

Opowiedziała mi o nawożeniu, które zdecydowanie powinno pomóc. Nie ma w nim drogich ani rzadkich komponentów, wszystko jest dostępne i proste. Byłam wtedy bardzo zaskoczona tym, że taki prosty sposób może pomóc moim storczykom zakwitnąć.

Postanowiłam zaufać koleżance i po powrocie do domu od razu przygotowałam nawóz dla swoich kwiatów. Byłam zaskoczona, gdy moje orchidee zakwitły niesamowicie pięknymi kwiatami!

Widać było, że nawóz jest naprawdę skuteczny. Cieszyłam się, że go przygotowałam. Ponadto kwiaty stały się delikatniejsze i bardziej elastyczne, to znaczy wyglądały znacznie lepiej.

Nawóz do storczyków

składniki:

Czosnek - pięć ząbków;

Kwas bursztynowy - jedna tabletka;

Woda - pół szklanki gorącej wody.

Jak go przygotować:

Obierz czosnek i przeciśnij przez praskę. Weź szklankę i wlej do niej gorącą wodę.

Następnie dodaj czosnek i kwas bursztynowy. Dobrze wymieszaj. Zamknij pojemnik folią i odstaw w ciemnym miejscu na 24 godziny.

Następnie weź dwa litry wody i dodaj do niej połowę mieszanki czosnku.

Umieść orchideę w tym roztworze. W przygotowanym roztworze kwiaty powinny stać przez dwie godziny.

Wlej pozostały napar na wierzch storczyków. Nawóz można stosować także do innych kwiatów. Można to zrobić raz na trzy miesiące, ale nie częściej.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA NIEKORZYSTNA DLA WIELU SENIORÓW? CHODZI O PROGRAM 500 PLUS DLA EMERYTÓW! WIELE OSÓB MOŻE STRACIĆ PIENIĄDZE! SĄ POWODY DO NIEPOKOJU

O tym się mówi na świecie: WPŁYW DŹWIĘKU BICIA SERCA NA PŁACZ NOWORODKA. TE INFORMACJE MOGĄ ZASKOCZYĆ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH RODZICÓW I DZIADKÓW