Tijuana Hole żyje zupełnie inaczej niż zwykła emerytka. Jej codzienność toczy się na ulicy. Kobieta mieszka na ulicy wraz ze stadem psów, na których leczenie i karmienie 65-latka przeznaczała swoje ostatnie fundusze.

Zwierzęta były dla niej nie tylko przyjaciółmi, ale również pełniły funkcję... ogrzewacza. W nocy ogrzewały ją swoimi ciałami. Tijuana spała z nimi skulona w wielkim worku na śmieci. Kiedy w końcu miejscowi policjanci zwrócili uwagę na problem Meksykanki, kobieta stanowczo odmówiła pomocy. Dlaczego?

Nie chodzi o to, że Hole nadal chiała być bezdoma. Kobieta po prostu bała się o swoich czworonożnych przyjaciół. Co więcej, jeden z psów w niedalekiej przyszłości miał urodzić szczenięta, a Hole bała się zostawić młodą matkę i jej dzieci na pastwę losu.

W rezultacie policja i Hole zgodzili się na kompromis: kobieta spędziła kilka nocy w specjalnym ośrodku, w którym mogła spać w ciepłym, normalnym łóżku. W dzień natomiast nadal zajmowała się przygarniętymi psami. W końcu kobieta spotkała dobrą duszę - wolontariuszkę Alejandrę Cordova Castro.

Castro zrozumiała, że Hole nigdy nie zostawi swoich czworonożnych podopiecznych, więc zaczęła szukać kompromisowych rozwiązań. Najpierw kupiła kobiecie wszystkie niezbędne rzeczy: normalny materac, bidony, ciepłe skarpetki i długo wyczekiwaną karmę dla psów. Później pomogła Hole przenieść się do specjalnego schronu namiotowego.

Teraz kobieta ma przynajmniej jakiś dach nad głową, a jej psy ciągle jej towarzyszą. Dzień w tym obozie kosztuje jedynie 50 pesos, czyli tyle, ile filiżanka taniej kawy. Historia Hole odbiła się echem w lokalnych mediach i mediach społecznościowych.

Tijuana ma nadzieję, że uda jej się otworzyć schronisko dla jej pupili i zacząć prowadzić zupełnie zwyczajne życie, a Alejandra nadal myśli o tym, jak pomóc koleżance w realizacji tego marzenia.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY POWINNY SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI! JUŻ OD 1 MARCA WRACA WAŻNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA ZAKAZ. ZA JEGO ZŁAMANIE MOŻNA PONIEŚĆ SROGIE KONSEKWENCJE

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA NIEKORZYSTNA DLA WIELU SENIORÓW? CHODZI O PROGRAM 500 PLUS DLA EMERYTÓW! WIELE OSÓB MOŻE STRACIĆ PIENIĄDZE! SĄ POWODY DO NIEPOKOJU

O tym się mówi na świecie: WPŁYW DŹWIĘKU BICIA SERCA NA PŁACZ NOWORODKA. TE INFORMACJE MOGĄ ZASKOCZYĆ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONYCH RODZICÓW I DZIADKÓW