Barbara Sukowa ma charyzmę i umiejętności potrzebne do prowadzenia filmów - i rzeczywiście, jej powierzchowny urok jest natychmiastowy. Posiada tradycyjne atrybuty staromodnej gwiazdy filmowej: przeszywające spojrzenie, wysokie kości policzkowe, blond grzywę. W rzeczywistości zbliżenie tych włosów otwiera film Fassbindera. Jednak nie była zainteresowana czerpaniem korzyści z tych aktywów.

Wdała się w romans z Danielem Olbrychskim, zniszczyła jego małżeństwo i urodziła mu syna Wiktora

Barbara Sukowa ma za sobą wybitną karierę na scenie w Europie, ale najbardziej znana jest w USA z potężnych występów w współczesnych arcydziełach Nowego Kina Niemieckiego. Sukowa zagrała prześladowaną Mieze na berlińskim Alexanderplatz Rainera Wernera Fassbindera, za który otrzymała nagrodę dla najlepszej niemieckiej młodej aktorki i otrzymała niemiecką złotą nagrodę filmową za rolę tytułową w Loli Fassbindera.

Równie zapadające w pamięć są jej kreacje zaciekle niezależnych radykałów w filmach Margarethe von Trotta Marianne i Julianne (Die bleierne Zeit), które przyniosły jej nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Wenecji, oraz Róża Luksemburg, za którą otrzymała Złotą Palmę jako najlepsza aktorka na festiwalu w Cannes.

Sukowa jest nie tylko aktorką, ale także światowej sławy artystką koncertową. Uważana jest za czołową interpretatorkę Pierrot lunaire Arnolda Schönberga, którą po raz pierwszy wykonała z Schoenberg Ensemble pod dyrekcją Reinberta de Leeuw, a następnie występowała w Paryżu, Londynie, Berlinie, Sankt Petersburgu, Madrycie, Rzymie, Tokio i Salzburgu Festiwal; ostatnie występy z Los Angeles Philharmonic New Music Group i Esa-Pekką Salonen oraz z Mitsuko Uchidą i zespołem, w tym Brentano Quartet w Carnegie Hall.

Daniel Olbrychski słynął w latach 80. z licznych romansów i z szalonego powodzenia u kobiet, jednak to skryty romans z Barbarą Sukową zaowocował rozpadem jego małżeństwa z Zuzanną Łapicką, oraz pojawieniem się na świecie dorosłego już syna Wiktora Longo. Mężczyzna według doniesień medialnych jest piosenkarzem.


YouTube

Co o tym sądzicie?

O tym sie mówi: Gdańsk: zatrzymano prezesów jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Co się stało

Zerknij tutaj: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień