Jak przypomina portal Wirtualna Polska ostatni raz mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbyły się w naszym kraju w 1962 roku. Warto także przypomnieć, że Polska była też organizatorem takich zawodów w 1929 i 1939 roku.

Czy teraz mamy szansę?

Jednak od tego czasu nie możemy wygrać walki o organizację takiej imprezy. Polska starała się o mistrzostwa już wiele razy. Miało to miejsce w 2011, 2012, 2015 oraz 2017 roku. Jednak ani razu nie przydzielono nam tej możliwości.

- Miejmy nadzieję, że teraz szanse będą większe. Tutaj dużo robi posiadanie swojego człowieka w zarządzie FIS-u. Wtedy lobbowanie jest skuteczniejsze. Prezes próbował parę razy, ale bez skutku. To jest mocno zamknięte grono i żeby się tam dostać, musi ktoś umrzeć albo sam zrezygnować – wyznał Adam Małysz podczas wywiadu, którego udzielił dla portalu Sportowe Fakty WP.

Jednak Adam Małysz wierzy, że obecnie mamy duże szanse na to, aby to właśnie Zakopane było stolicą mistrzostw świata w narciarstwie biegowym. Miasto rozwija się, a dodatkowo ma do dyspozycji wiele miejsc, w których można przeprowadzić takie zawody.

Musimy mieć nadzieję!

Co więcej, podobne zdanie na ten temat ma także Edward Przybyła, były trener skoków oraz międzynarodowy sędzia FIS. Jak wskazuje mężczyzna całkiem możliwe, że już niebawem to nam przypadnie organizacja mistrzostw świata bowiem po wielu latach w naszym kraju powstawała prawdziwa trasa biegowa.

Nie pozostaje więc nic innego jak być dobrej nadziei, że już niebawem to właśnie w Zakopanem zostaną zorganizowane mistrzostwa świata w narciarstwie biegowym!

Jak informował portal "Życie PL": ZENEK MARTYNIUK WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ O SWOIM ZWIĄZKU! CZY ZNANY PIOSENKARZ DAWAŁ SWOJEJ ŻONIE POWODY DO ZAZDROŚCI

Przypomnij sobie: WYSZŁA ZA MĄŻ, CHOĆ KOCHAŁA INNEGO? GŁĘBOKO ZASTANAWIAJĄCE NAGRANIE ZE ŚLUBU TRAFIŁO DO SIECI, CO WCIĄŻ MOŻE ŁĄCZYĆ PANNĘ MŁODĄ I JEJ DAWNĄ MIŁOŚĆ

Portal "Życie PL" pisał również: RZĄD WPROWADZA ZAKAZ NOSZENIA PRZYŁBIC. TO NIE WSZYSTKO, RADA MEDYCZNA PRZYJRZY SIĘ MASECZKOM I WYDA REKOMENDACJĘ OBOWIĄZKOWYCH PRODUCENTÓW

Pisaliśmy również o: JEDNA Z BOHATEREK PROGRAMU "SANATORIUM MIŁOŚCI" NIE POKŁADA ZBYT DUŻYCH NADZIEI NA ZNALEZIENIE PARTNERA? CO HALINA MYŚLI O KANDYDATACH