Ten problem spotkał każdego z nas przynajmniej raz. Koszmary w śnie niektórym zdarzają się częściej, niektórym rzadziej. Czasem kompletnie o nich zapominamy, a czasem wręcz przeciwnie – niespokojne myśli dręczą nas przez wiele dni... Jak pozbyć się koszmarów sennych? Specjaliści wyjaśniają, skąd biorą się straszne sny i doradzają, jak je wyeliminować - koniecznie przeczytaj!

Koszmary senne są problemem, który dotyka wiele osób. Choć wydawać by się mogło, że straszne sny spotykają tylko dzieci - gdyż to właśnie wtedy boimy się najbardziej wielu rzeczy – jest to błędne myślenie, ponieważ osoby dorosłe również mogą śnić o nieprzyjemnych, wywołujących dreszcze i przerażenie wydarzeniach.

Koszmary - pozbądź się ich!

Skąd biorą się koszmary? Zdaniem specjalistów to, o czym śnimy bierze się głównie z naszego sposobu życia - przede wszystkim problemem jest nadmiar stresu. Niestety, nie jest łatwo wyeliminować z życia stres, tym bardziej w czasie, jaki nas spotkał, kiedy przyszłość wielu osób stoi pod znakiem zapytania.

Eksperci doradzają, aby zadbać o równowagę organizmu – poleca się zatem stosowanie metod relaksacji czy medytacji, ale także takie czynniki, jak: chodzenie spać o tej samej porze, wietrzenie pomieszczenia przed snem, unikanie korzystania z telefonu przed snem czy niespożywanie napojów pobudzających.

Sen/ pexels.com