W poniedziałek, 6 października 2025 roku, w mieście zaginęło dwóch nastolatków. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach prowadzą równocześnie dwie akcje poszukiwawcze – 15-letniego Szymona Siwczaka-Malka oraz 14-letniego Dominika Marcisza.


To dwa zaginięcia w jeden dzień, które poruszyły mieszkańców i lokalną społeczność.

Zaginął 15-letni Szymon Siwczak-Malek

Policjanci z Gliwic prowadzą poszukiwania Szymona Siwczaka-Malka, mieszkańca miasta.
Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, 6 października 2025 roku chłopiec nie powrócił po zajęciach lekcyjnych do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Rysopis:

  • wiek z wyglądu ok. 15 lat,
  • wzrost około 160 cm,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy krótkie, blond,
  • brak znaków szczególnych.

W chwili zaginięcia Szymon miał na nogach białe buty sportowe typu adidas.

Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogły widzieć nastolatka lub wiedzą, gdzie może przebywać.

Kontakt z Komendą Miejską Policji w Gliwicach: ul. Powstańców Warszawy 12, tel. 47 859 22 55 lub z najbliższą jednostką Policji – numer alarmowy 112.

Zaginął 14-letni Dominik Marcisz

Tego samego dnia gliwicka policja rozpoczęła także poszukiwania Dominika Marcisza, 14-letniego mieszkańca miasta.

Jak wynika z ustaleń, około godziny 11:30 opuścił teren szkoły razem z kolegami i do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania, ani nie skontaktował się z rodziną.

Rysopis:

  • wiek 14 lat,
  • wzrost około 175 cm,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy krótkie, ciemny blond,
  • brak znaków szczególnych.

W momencie zaginięcia Dominik ubrany był w czarną bluzę z kapturem, czarne bojówki dżinsowe oraz czarne trampki.

Policja apeluje o pomoc

Gliwicka policja podkreśla, że prowadzi dwie równoległe akcje poszukiwawcze, a każda informacja może okazać się kluczowa.


Funkcjonariusze apelują o udostępnianie komunikatów w mediach społecznościowych – nawet najmniejszy szczegół może pomóc odnaleźć chłopców.

Kontakt:


Komenda Miejska Policji w Gliwicach, ul. Powstańców Warszawy 12, tel. 47 859 22 55,
lub numer alarmowy 112.

Prosimy o udostępnianie komunikatu. Każda informacja może mieć znaczenie.

Dwa zaginięcia w jeden dzień

To już drugie zaginięcie nastolatka w Gliwicach tego samego dnia, co budzi ogromny niepokój wśród mieszkańców.


Rodziny Szymona i Dominika czekają na jakiekolwiek wieści, a policja kontynuuje intensywne działania poszukiwawcze.

Wszyscy mają nadzieję, że obaj chłopcy zostaną jak najszybciej odnalezieni cali i zdrowi.