Pewnie znowu kupiłaś niepotrzebne bzdury i teraz boisz się do tego przyznać? Przestań marnować moje pieniądze! Siedzisz mi na karku, nie pracujesz - bądź łaskawa rozliczyć się z każdej wydanej złotówki!

Ola niedawno skończyła trzydzieści pięć lat. Dziesięć lat temu, przed ślubem, kobiecie przepowiadano udaną karierę prawniczki. Ola studiowała na prestiżowym uniwersytecie i w wieku dwudziestu czterech lat wygrała swoją pierwszą sprawę.

Z Janem spotkała się na weselu wspólnych przyjaciół: mężczyzna był przyjacielem pana młodego, a Ola - przyjaciółką panny młodej. Nawiasem mówiąc, bukiet trafił do niej.

Przed ślubem Ola nie zdawała sobie sprawy, że jej Jan ma trudny charakter. W okresie zalotów nigdy nie był niegrzeczny dla dziewczyny, był uprzejmy, czuły i opiekuńczy.

Pracował jako analityk finansowy w dużej firmie, miał własne mieszkanie i samochód. Ola również miała własne mieszkanie. To prawda, odziedziczyła je po rodzicach.

Ślub odbył się latem. Z dziećmi Ola chciała poczekać, ale los zdecydował inaczej. W październiku dziewczyna poinformowała męża, że jest w ciąży.

Pracowała wtedy w prywatnej kancelarii prawnej. Kiedy minęło pięć miesięcy, mąż nalegał na zwolnienie. Mężczyzna nie chciał, aby poszła do pracy w późnym terminie.

Małżeństwo miało chłopca. Nazwali swojego syna Piotr. Jan otrzymał awans po urodzeniu się dziecka. Ola zauważyła, że po otrzymaniu stanowiska dyrektora finansowego jej mąż stał się chciwy. Nie oszczędny, ale skąpy. Zaczął samodzielnie planować budżet, obliczając swoje wydatki na artykuły spożywcze, media, a nawet kobiece drobiazgi.

Teraz Ola mogła kupować ubrania raz na trzy miesiące, ale tylko wtedy, jeśli rzecz wyblakła lub straciła swój kształt po praniu. Duże urządzenia gospodarstwa domowego kupowano rzadko i tylko z konieczności. Na przykład mężczyzna uważał, że zakup zmywarki to strata pieniędzy. Talerze, kubki i łyżki można było płukać ręcznie.

Jan oszczędzał teraz każdy "wolny" grosz. Mężczyzna zapalił się do pomysłu zakupu kolejnego mieszkania - nieruchomość mogłaby być wynajmowana i przynosić pasywny dochód.

Kobieta nie rozumiała, dlaczego mąż potrzebuje kolejnego mieszkania, ale upierał się, że teraz nieruchomości są najlepszą inwestycją. Z każdym rokiem mieszkania będą droższe.

Jeśli nagle coś się stanie, będzie można sprzedać mieszkanie i rozwiązać wszystkie problemy. Z dnia na dzień Oli coraz trudniej było znosić dokuczanie.

Jego decyzja tylko wzmocniła pragnienie, aby rozwieść się ze swoim skąpym mężem. Kiedy któregoś dnia wróciła ze sklepu, uporządkowała zakupy i wyrzuciła paragon do kosza wraz z innymi papierkami. W ostatniej chwili zrozumiała, co wyrzuciła i gdy go wyciągała, Jan wszedł. Nie widząc go na stole, Jan wpadł we wściekłość:

„No cóż, wyjęłaś paragon ze śmietnika” – mąż wskazał palcem na kosz na śmieci, „czy wyrzuciłaś go celowo, żeby ukryć swoje marnotrawstwo?” – jego twarz wyglądała przerażająco.

Trzymając w dłoniach obierki warzywne i torebki herbaty, Ola zaczęła płakać. Nigdy nie doświadczyła takiego upokorzenia.

Po tym incydencie postanowiła działać. Kobieta najpierw zadzwoniła do właściciela kancelarii, w której pracowała przed ślubem. Mężczyzna był zadowolony z połączenia. Ola poprosiła o zatrzymanie jej miejsca i obiecała, że ​​za dwa, trzy miesiące pójdzie do pracy.

Kobieta stworzyła ogłoszenie na znanym portalu: „Konsultacje prawne online. Pomogę Ci sporządzić kompetentny pozew do sądu, podpowiem, jak prawidłowo sformalizować transakcję. Brak przedpłaty. Płatność po zakończeniu pracy.”

Z czasem Ola zaczęła całkiem dobrze zarabiać i pewnego dnia, podając Janowi ostatni raz śniadanie, oznajmiła stanowczo, że ma go dosyć i chce rozwodu. Mąż zakrztusił się ze śmiechu i stwierdził, że żadnego rozwodu jej nie da.

- Nie zapominaj, kim jestem z zawodu. Pójdę do sądu i załatwię ten rozwód...i ciebie przy okazji.

Rozwiedli się już na pierwszym spotkaniu - Jan przestał się kłócić i zgodził się na rozwiązanie małżeństwa. Poszedł do sądu, aby pozbawić Olę praw, ale oczywiście przegrał. Po swojej „porażce” dobrowolnie zgodził się płacić alimenty. Ola nie zabroniła synowi komunikowania się z ojcem. Teraz kobieta była absolutnie szczęśliwa, nikt już jej nie kontrolował ani nie poniżał.