Ona i ja poznaliśmy się, gdy miałem 19 lat. Cóż mogę powiedzieć, po prostu się w niej zakochałem. Na szczęście wtedy ona też się we mnie zakochała. Oboje byliśmy singlami i nie byliśmy nikomu nic winni. Dlatego kwestia przeprowadzki do niej została rozwiązana bardzo szybko.

Rodzice oczywiście nie byli szalenie zadowoleni z takiego sojuszu. Ale byłem tak pochłonięty uczuciami, że po prostu nie zauważyłem ostrzeżeń moich bliskich. Teraz nie jestem pewien, czy zrobiłem dobrze.

Rok później pobraliśmy się, kolejny rok później urodziło nam się dziecko. Byłem szczęśliwy. Przecież do tego czasu miałem już mniej więcej przyzwoitą pracę i mogłem być uważany za żywiciela rodziny. Prawdę mówiąc, wcale się tak nie czułem. Kiedy wróciłem do domu, moim głównym zadaniem była pomoc żonie i zabawa z dzieckiem. To ona była odpowiedzialna za wszystko.

Z biegiem czasu zacząłem coraz bardziej zauważać kolosalną różnicę między nami. Tu nie chodzi o wiek, tylko o temperament. Ja się zmieniłem, ona nie. A teraz nie czuję się przy niej tak dobrze, jak kiedyś. Co więcej, czuję się przy niej jak dziecko. Jakby była moją matką, a nie żoną.

O bliskości nie mogę nawet mówić. Chociaż dla mnie nadal jest piękna, jej wygląd jest daleki od tego, jaki był, gdy się poznaliśmy. A ona sama nie szuka bliskości ze mną. Wygląda na to, że jej to nie interesuje.

Poza tym zacząłem myśleć o przyszłości. Za rok ja będę mieć 31 lat, a ona 53. Za dwa lata ja będę mieć 32, a ona 54... Taka perspektywa jest niepokojąca. Co będzie dalej, nie wiem.

Moja żona najwyraźniej wyczuwa mój nastrój. Dlatego ostatnio ciągle tu i ówdzie powtarza, jakie mam szczęście z nią i że nigdzie indziej takiej drugiej nie spotkam. Nie zaprzeczam, ale to wcale nie ułatwia sprawy. Oczywiście cały czas mówi o naszym dziecku i o tym, że dla niego musimy ratować rodzinę.

Czy warto to ratować? Jestem gotowy, aby dalej być ojcem, ale nie jestem pewien, czy sam idę w dobrym kierunku. Kocham moją żonę, ale przy jej charakterze czasami po prostu ciężko jest mi być w domu. Nie chcę pogarszać atmosfery domowej, ale nie widzę innego wyjścia niż rozwód.

Właściwie nie miałem żadnego doświadczenia w związku przed moją żoną, więc nie jestem pewien swojej decyzji. Może powinienem zostać i mieszkać z rodziną? Albo się rozwieść? Nie wiem już co robić.