Czasami wybieramy się z nią na zakupy lub idziemy do kawiarni posiedzieć.

Jest rozwiedziona, bezrobotna, jej córka od dawna dorosła i mieszka na własną rękę. Kiedyś miała dobrą pracę i zarabiała dobrze, ale coś się nie udało i odeszła. Teraz bardzo oszczędza i wierzy, że jej oszczędności wystarczą na jeszcze kilka lat, dlatego nie szuka pracy.

Stała się bardzo oszczędna. Ostatnio oszczędza nawet na bilecie autobusowym. Jest przekonana, że jej oszczędności wystarczą na kolejne dwa-trzy lata. Dlatego na razie nie szuka dla siebie pracy. Ale jej obecne życie to nie tylko oszczędność, ale super oszczędność. Wydaje mi się, że mogłaby prowadzić bloga o tym, jak radzić sobie bez pensji.

Coraz częściej prosi mojego męża, przez mnie, o pomoc, gdy coś się psuje w domu. Przecież hydraulicy, elektrycy i inni specjaliści są dla niej zbyt drodzy, biorąc pod uwagę jej oszczędności. A mój mąż jest dla niej pewnego rodzaju znajomym.

Pomógł jej raz, potem jeszcze raz. Potem zepsuła się jej maszynka do mięsa. Moja znajoma dzwoni do mnie mówiąc:

"Powiedz swojemu mężowi, żeby mi pomógł, w końcu ma teraz urlop i nie robi nic w domu"

Byłam w szoku. Jak można być tak bezczelnym? Chociaż chciałabym jej pomóc, jestem zmieszana pomiędzy nią a moim mężem. Czuję się niekomfortowo, odmawiając jej, ale nie chcę prosić męża, żeby jej pomagał. On zaczyna być coraz bardziej zirytowany jej prośbami.

Co mam robić? Moja znajoma musi być oszczędna, ale to jej wybór. Mogłaby znaleźć pracę i poprawić swoją sytuację finansową. Jeśli będzie miała stałą pensję, nie będzie musiała prosić innych o pomoc.

O tym pisaliśmy jakiś czas temu: Potrzebujesz tylko 3 składniki, i pieczone rollupy są gotowe. Te zawijane pyszności nie dadzą się tak szybko zapomnieć

Wszystko, czego potrzebujesz, to 3 składniki na przepyszne rollupy z szynką i serem! Poza pysznym maczaniem w sosie musztardowym lub chrzanowym,, są niewiarygodnie łatwe do zrobienia na wieczory!

Bez względu na to, czy lodówka jest w pełni zaopatrzona, czy przyszła pora kolacji, zawsze dobrze znać szybki i łatwy posiłek. Szynka delikatesowa, tarty ser, ciasto na pizzę i ostra, ziarnista musztarda to podstawa. Wielu ma ten zestaw zawsze.

Każdy kawałek jest pełen przepysznych, obfitych pyszności na talerzu. Szalenie pyszne zanurzone w Twojej ulubionej ostrej musztardzie i podawane z dużą zieloną sałatą na boku.

Składniki:

  • 1 kulka ciasta na pizzę,
  • 230 g cienko pokrojona szynka delikatesowa,
  • 1 szklanka rozdrobnionego sera mozzarella.

Do podania opcjonalnie:

  • Świeża pietruszka do posypania,
  • Sos musztardowy lub chrzanowy.

Instrukcje:

Rozgrzej piekarnik do 200 stopni Celsjusza. Rozwałkuj ciasto na pizzę na lekko posypanej mąką powierzchni.

Naciśnij, aby utworzyć prostokąt o wymiarach 30 x 20 cm. Ułóż plasterki szynki równomiernie na cieście z dokładnością do 1cm od krawędzi.

Równomiernie posyp serem. Zaczynając od jednego z krótszych końców, zwinąć ciasto w kłodę. Ściśnij szew, aby uszczelnić. Ułóż szwem do dołu na natłuszczonej blasze do pieczenia. Piecz przez 50 minut lub do uzyskania głębokiego złotego koloru. Odstaw na 10 minut, a następnie pokrój na 8 plasterków ząbkowanym nożem. W razie potrzeby podawać z sosem musztardowym lub chrzanowym.

Smacznego!