Jak informuje serwis „Super Express”, seniorzy w Polsce będą mieli spore powody do zadowolenia! Dlaczego? Już za chwilę do ich portfeli trafią naprawdę wysokie, dodatkowe świadczenia. Chodzi bowiem nie tylko o zwaloryzowaną emeryturę bądź rentę, ale też o trzynastą emeryturę!

Ile dostaną seniorzy w tym miesiącu? Okazuje się, że nawet ci, którzy otrzymują minimalne świadczenie będą mogli zobaczyć naprawdę spore sumy. W ich przypadku będzie to aż 2435,96 złotych!

Do emerytów i rencistów wkrótce trafią duże pieniądze! Mowa o świadczeniach po waloryzacji i trzynastkach. Na ile będą mogli liczyć seniorzy?

Inglacja w ostatnich miesiącach galopuje bez ustanku, co mocno daje się we znaki tym, którzy okres zarobkowania mają już za sobą. Mowa tu oczywiście o seniorach – zarówno tych na emeryturze, jak i tych, którzy utrzymują się z rent. Marzec i kwiecień 2022 roku będą dla nich dobrymi miesiącami, gdyż w życie wchodzi waloryzacja świadczeń. Tym sposobem otrzymają wyższe niż do tej pory świadczenia z ZUS.

Okazuje się, że waloryzacja w marcu tego roku osiągnie 7 procent i o taką kwotę zostaną podwyższone świadczenia. Kwiecień natomiast przyniesie trzynastkę. Ile to będzie? Sumy te postanowili policzyć dziennikarze „SE”.

- Osoba, która dostaje emeryturę minimalną, otrzyma przelewem lub przekazem pocztowym 2435,96 zł. Jeśli ktoś dostał w marcu 1800 zł, to w kwietniu zobaczy na koncie 3017,98 zł – informują.

Emeryci/YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie Polska": POTĘŻNY APEL ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ DO POLSKIEGO RZĄDU. CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA PROSI O POMOC WOBEC KOBIET Z UKRAINY. MÓWI, ŻE CZAS NA POMOC PAŃSTWA

Przypomnij sobie: ŚWIEŻE INFORMACJE O WŁADIMIRZE PUTINIE. WIELU ZASTANAWIA SIĘ, GDZIE PODZIAŁA SIĘ DOMNIEMANA CÓRKA PREZYDENTA ROSJI. DZIEWCZYNA MIAŁA ZNIKNĄĆ Z SIECI

Portal "Życie Polska" pisał również: OŁENA ZEŁENSKA WYSTOSOWAŁA WAŻNY LIST DO MEDIÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. ŻONA PREZYDENTA UKRAINY PRZEKONUJE, JAK ŚWIAT BĘDZIE WYGLĄDAŁ ZA CHWILĘ. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRÓLOWA ELŻBIETA II Z ZASKAKUJĄCYM WYZNANIEM. MONARCHINI MA JESZCZE TYLKO JEDNO MARZENIE W SWOIM ŻYCIU. W TEJ SPRAWIE POKŁADA JESZCZE WIELKĄ NADZIEJĘ