Jak informuje serwis SuperBIz SE, nastroje w polskim społeczeństwie dotyczące wzrostu cen, galopującej inflacji i sytuacji na rynku pracy nie są dobre. Choć nie jest jeszcze tragicznie to jak wynika z badań, co trzeci Polak boi się ubóstwa i sytuacji, w której finanse rodziny ulegną znacznemu pogorszeniu.

Jednak 64 procent Polaków uznaje, że stać ich na wiele, ale nie są w stanie kupić wszystkiego. Połowa badanych posiada za to oszczędności. To wnioski wynikające z badania Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej „Portfel statystycznego Polaka w pandemii”.

Czy Polacy boja się biedy? Zaskakujące wyniki najnowszego badania KRS. Sytuacja rodaków nie jest najgorsza, ale obawy pozostają

Jak czytamy w wyniku badania, blisko jedna czwarta Polaków rok temu nie posiadała żadnych oszczędności na tzw. czarną godzinę. Obecnie KRS postanowił sprawdzić, czy Polacy przez ostatnie miesiące zabezpieczyli się finansowo na czas kryzysu. Po roku okazuje się, że brak poduszki finansowej ma już 43 procent naszych rodaków.

Dodatkowo większość z nas przekonuje, że sytuacja finansowa Polaków znacząco pogorszyła się przez pandemię. Jedna trzecia badanych deklaruje pogorszenie w najbliższym roku.

Połowa pytanych Polaków posiada jednak odłożone na czarną godzinę pieniądze. Są to głównie mężczyźni w wieku od 18 do 34 lat, posiadają wyższe wykształcenie i pracują.

Niestety, pandemia zmniejszyła też znacząco liczbę posiadanych pieniędzy odłożonych na czarną godzinę. Aż 42 procent Polaków ocenia, ze w ciągu kolejnego roku będą one znacznie mniej warte przez galopującą inflację.

Ogromna większość Polaków ocenia negatywnie są sytuację finansową i stara się oszczędzać. 27 procent badanych ocenia swoje finanse jako kiepskie i muszą ograniczać wydatki. Do złej kondycji finansowej przyznaje się 2 procent Polaków. Tym osobom nie wystarcza nawet na podstawowe rzeczy.

- Nasze badanie pokazuje, że lepiej swoją sytuację finansową oceniają osoby z większych gospodarstw domowych. To dlatego, że koszty utrzymania rozkładają się wtedy na więcej członków rodziny. Co czwarte gospodarstwo w Polsce musi bardzo ograniczać swoje wydatki. Najgorzej o swojej sytuacji finansowej mówią osoby słabiej wykształcone oraz starsze i osoby z małych gospodarstw domowych – komentują Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Bieda/YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie Polska": PORTFELE MILIONÓW POLAKÓW NIE WYTRZYMUJĄ POTĘŻNYCH PODWYŻEK ŹRÓDEŁ ENERGII. PŁACIMY FORTUNĘ ZA GAZ I PRĄD. PREZES PGNIG WYJAŚNIA, SKĄD TAKI SKOK CEN

Przypomnij sobie: KOLEJNE TAJEMNICE DAGMARY KAŹMIERSKIEJ WYCHODZĄ NA JAW. TWÓRCA „KRÓLOWYCH ŻYCIA” POSTANOWIŁ WYJAWIĆ PRAWDĘ O CELEBRYTCE. TO NIE JEST MIŁA OPINIA

Portal "Życie Polska" pisał również: ZNANA GWIAZDA POSTANOWIŁA ODRZUCIĆ PROPOZYCJĘ Z TVP. RENATA DANCEWICZ MIAŁA ZAGRAĆ W SERIALU. JEJ ODPOWIEDŹ JACKOWI KURSKIEMU ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TEGO, ŻE ŻYCIE AGNIESZKI KOTULANKI ZAKOŃCZY SIĘ W TAKI SPOSÓB. WIELBICIELE AKTORKI PAMIĘTAJĄ JĄ DO DZIŚ. CO ROBIĄ JEJ DZIECI