Dziś w Polsce mamy już 63 802 przypadki koronawirusa, licząc od początku epidemii. Niestety powiększył się również bilans zgonów – do 1994 osób, gdyż zmarło dziś 17 chorych.

Na prowadzenie wśród regionów o największym przyroście nowych przypadków koronawirusa znowu wysunęła się Małopolska – tu służby sanitarne wykryły 118 zakażeń. Nieco mniej, bo 114 osób z koronawirusem znaleziono na Śląsku, a trzecie jest Mazowsze z wynikiem 106 nowych zakażonych.

Jak sytuacja wygląda w innych regionach kraju? Służby sanitarne zdiagnozowały pozytywnie 94 nowe osoby z koronawirusem, a 60 nowych przypadków pojawiło się na Pomorzu. 49 osób z koronawirusem wykryto na Podkarpaciu, 34 na ziemi łódzkiej, 24 w województwie warmińsko-mazurskim, a o jedną mniej – czyli 23 – w kujawsko-pomorskim.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, przekazanych przez lokalne sanepidy, 20 nowych przypadków wykryto na Lubelszczyźnie i tyle samo w świętokrzyskiem. 18 osób z koronawirusem to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, 17 Opolszczyzny, a 15 na Dolnym Śląsku. 13 nowych przypadków znaleziono na Podlasiu, a tylko 4 w lubuskiem.

Kolejny dzień ze wzrostem zakażeń, zmarło aż 17 osób. Niepokojące informacje z Ministerstwa Zdrowia

Powiadomiono również o śmierci 17 osób. Najmłodsza ofiara to 50-letni mężczyzna z Raciborza. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o tym, że 2170 osób wymaga hospitalizacji, a 79 z nich jest podpiętych do respiratora. Zmniejszyła się liczba osób pozostających w kwarantannie domowej – to na środę 26 sierpnia 99 705 przypadków.

8947 kolejnych osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Jest również dobra wiadomość – rośnie liczba ozdrowieńców. Dziś całkowity bilans chorych, którzy wyzdrowieli to 43 399 osób, o 615 więcej niż we wtorek.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”