Jak informuje serwis „Super Express” przez znaczące zmiany w programie 500 plus wypowiedzenie z pracy może otrzymać nawet 12 tysięcy osób w całej Polsce. Chodzi o tysiące urzędników, którzy do tej pory zajmowali się m.in. obsługą programu świadczeń socjalnych 500 plus. Czy przez reformę „Rodzina 500 plus” zostaną zwolnieni i stracą pracę?

Okazuje się, że w resorcie rodziny w tej kwestii postanowiły wszcząć interwencję posłanki z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Jak twierdzą parlamentarzystki w poselskiej interpelacji, aby zmniejszyć koszty obsługi programu socjalnej dla rodzin, jedynym wyjściem zdaniem rządu mają być zwolnienia.

12 tysięcy osób straci prace przez znaczące zmiany w prowadzeniu programu 500 plus? Sytuacja zawodowa tysięcy urzędników może ulec zmianie.

Już od nowego roku w życie mają wejść znaczące zmiany dotyczące programu 500 plus. Jedną z większych zmian jest przeniesienie obsługi 500 plus z ośrodków pomocy społecznej prowadzonych przez samorządy na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ten sposób wnioski 500 plus będą składane wyłącznie online, a wypłata środków nastąpi tylko bezgotówkowo.

Celem reformy jest zmniejszenie kosztów obsługi programu. Przez dziesięć kolejnych lat mają one wynosić ok. 427 mln złotych, co wiążę się z oszczędnościami w wysokości ok. 3,1 mln złotych. Są jednak negatywne strony tej sytuacji.

Joanna Frydrych, Zofia Czernowa i Mirosława Nykiel wyszły z interpelacją poselską na ten temat. Od kwietnia 2016 roku, gdy program wszedł w życie do jego obsługi skierowano i wyszkolono 12 tysięcy urzędników. Dziś ich los po reformie stanie pod znakiem zapytania. Okazuje się, że minister Barbara Socha nie zaprzecza temu, że zmiany w 500 plus mogą oznaczać zwolnienia dla wielu pracowników, a zmiany organizacyjno-kadrowe w samorządach i jednostkach, które dotychczas realizowały program są konieczne.

Jak informował portal "Życie Polska": KRYSTYNA JANDA WYWOŁAŁA WIELKIE ZAMIESZANIE W INTERNECIE. JEJ WYZNANIE POWALIŁO NA KOLANA WIĘKSZOŚĆ KOMENTUJĄCYCH. SZCZEROŚĆ AKTORKI JEST POWALAJĄCA

Przypomnij sobie: MAGDALENA OGÓREK I JAROSŁAW JAKIMOWICZ POSTANOWILI PRZERWAĆ MILCZENIE NA TEMAT RELACJI, KTÓRA ICH ŁĄCZY. PRZECIĘLI MEDIALNE SPEKULACJE. O CO CHODZI

Portal "Życie Polska" pisał również: THE VOICE OF POLAND: INTERNAUCI MAJĄ PROBLEM Z SYLWIĄ GRZESZCZAK. NIEKTÓRZY NIE ZOSTAWIAJĄ NA TRENERCE SUCHEJ NITKI. SĄ GŁOSY, ŻE JEJ WYBÓR TO BŁĄD

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE WIEŚCI ZNALAZŁY SIĘ W MEDIACH. PREZYDENT WARSZAWY POSTANOWIŁ W WYJĄTKOWY SPOSÓB POŻEGNAĆ WAŻNEGO POLAKA. O KIM CHODZI RAFAŁOWI TRZASKOWSKIEMU