Jak podaje portal "Goniec", w niedzielę w godzinach popołudniowych Watykan poinformował, że papież Franciszek udał się do kliniki Gemelli, gdzie miał się poddać planowemu zabiegowi chirurgicznemu. W informacji przekazano, że zabieg ma związek z objawową uchyłkowatością okrężnicy.

Papież Franciszek trafił do szpitala

Papież Franciszek przeszedł zabieg w rzymskiej klinice Gemelli w niedzielę 4 lipca. Zabieg odbywał się w pełnej narkozie i został przeprowadzony przez profesora Sergio Alfieri'ego, profesora Luigi Sofo, doktora Antonio Tortorelli'ego oraz doktora Roberta Menghi'ego. Jak wynika z doniesień agencji prasowej Ansa, powołującej się na źródła związane z kliniką, Papież Franciszek pozostanie w szpitalu przez okres co najmnie 5 dni.

84-letni Papież Franciszek miał do szpitala udać się w pełnej dyskrecji, a w drodze do kliniki towarzyszyli mu jedynie kierowca oraz jeden z najbliższych współpracowników. O tym, że papież ma się pojawić w klinice nie wiedziała znacząca część personelu medycznego oraz przebywający w niej pacjenci.

Ojciec Święty leży w sali, w której siedmiokrotnie przebywał Papież Jan Paweł II. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że papież przeszedł zabieg około godziny 19. W komunikacie wydanym w niedzielę późnym wieczorem, Watykan wskazywał, że Papież Franciszek czuje się dobrze.

Dziennikarze włoskiej gazety "Corriere Della Sera" wskazują, że papież nie będzie przyjmował wiernych na audiencjach przez miesiąc - do 4 sierpnia. Będzie to czas, w którym Franciszek będzie dochodził do siebie po przeprowadzonym zabiegu. Biskup Rzymu nie zdecydował się jednak na wyjazd do żadnej z papieskich letnich rezydencji. Ma przez cały czas przebywać w Watykanie.

Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich

Gdy pojawią się kolejne komunikaty dotyczące stanu Papieża Franciszka, z pewnością was o tym poinformujemy.

To też może cię zainteresować: Na ten widok serce rozpada się na milion kawałków. Internet obiegło wyjątkowe zdjęcie z strażakiem i trzyletnim chłopcem. Malec został sam na świecie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe informacje dla tysięcy polskich kierowców. Już od 12 lipca będzie można składać wnioski o duże dofinansowanie. Ile pieniędzy będzie można dostać

O tym się mówi: Niezwykle lubiany i popularny aktor „M jak Miłość” czy „07 zgłoś się” mierzy się z porażającą chorobą. W Internecie wystartowała zbiórka na leczenie