"Super Express" donosi, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało kolejny pilny alert pogodowy. Sprawa jest o tyle poważna, że kolejny raz czekają nas lokalne gradobicia, porywisty wiatr, ulewy i niebezpieczne burze.

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dla wielu regionów Polski

Okazuje się, że wielu Polaków musi przygotować się i porządnie zabezpieczyć mienie przed nadchodzącą nocą z 30 czerwca na 1 lipca. Wystąpić mają wówczas na północno-zachodniej, centralnej i południowo-wschodniej części kraju silne, porywiste wiatry, burze, lokalnie opady gradu, oraz ulewne opady deszczu.

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, najbardziej ulewny deszcz ma nawiedzić północno-zachodnią część kraju. Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził w tym rejonie najwyższy, trzeci stopień zagrożenia.

Wydany przez RCM alert pogodowy nie pozostawia złudzeń - Uważajcie na burze, ulewny deszcz, bardzo silny wiatr i lokalnie grad w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podkarpackim, lubelskim oraz w części woj. lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego.

Silne wiatry mogą łatwo przekształcić luźne panele, dachówki, urządzenia montowane na dachu, zardzewiałe rynny i siatki zacieniające w niebezpieczne spadające przedmioty. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie te elementy są prawidłowo zamocowane.

Uważaj na wyrwane drzewa, gałęzie i inne przedmioty leżące na drodze, zwłaszcza podczas jazdy nocą. Zaleca się w miarę możliwości pozostanie we wnętrzu zamkniętego budynku.

O tym się mówi: Niewyobrażalne skutki wczorajszych ulew. Wiele polskich ulic zamieniło się w rwące rzeki. O czym mowa

Zerknij: Były metropolita gdański realizuje się w nowej roli. Wiadomo co robi abp Sławoj Leszek Głódź po sankcjach z Watykanu i jakie dostaje wynagrodzenie