Jak podaje portal "Goniec", wtorkowe nawałnice dały się we znaki mieszkańcom polskich miast. W Poznaniu doszło do zalania wiele budynków, w tym m.in. tamtejszy Szpital Kliniczny. W związku z tym, szef Ministerstwa Obrony Narodowej zdecydował skierować Wojska Obrony Terytorialnej do pomocy w poznańskiej placówce medycznej.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają Poznaniowi

Rozkazem szefa MON, do poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Helidora Święcickiego skirowani zostali żołnierze WOT. Terytorialsi pomagają w przenoszeniu pacjentów pomiędzy oddziałami zalanej placówki medycznej. Informację o tym przekazał na Twitterze minister Mariusz Błaszczak. Do postu dołączył zdjęcie, na którym widzimy żołnierzy wspólnie z ratownikami medycznymi.

Terytorialsi pomagają nie tylko w przenoszeniu pacjentów, ale także pracami porządkowymi, które mają umożliwić ponowne pełne uruchomienie placówki. Z informacji TVP wynika, że nie tylko Szpital Kliniczny ucierpiał w czasie nawałnicy, ale 5 innych placówek - w tym szpital dziecięcy mieszczący się w budynku przy ul. Krysiewicza, a także DPS.

W całej Wielkopolsce strażacy podjęli ponad 1700 interwencji. Zalana została hala odlotów na lotnisku Poznań Ławica, katedra na Ostrowie Tumskim oraz wiele budynków mieszkalnych. Wielu mieszkańców musiało zmierzyć się z brakiem energii elektrycznej. Z danych meteorologicznych wynika, że przez pół godziny wczorajszej ulewy spadło tyle deszczu ile średnio spada na przestrzeni całego czerwca.

Was też dotknęły skutki wczorajszych ulew i nawałnic?

To też może cię zainteresować: Burze i nawałnice nie odpuszczą w najbliższym czasie. Synoptycy zapowiadają, że pogoda da się nam mocno we znaki. Jaka prognoza na najbliższe dni

Zobcz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Konflikt miedzy byłą i obecną partnerką Piotra Żyły nabiera tempa. Marcelina Ziętek oskarżyła Justynę Żyłę o zgapianie. Odpowiedź celebrytki zaskakuje

O tym się mówi: Żart księdza w obecności dzieci spotkał się ze stanowczą reakcją jednego z rodziców. O co poszło