Medialne doniesienia o wariancie Delta koronawirusa bardzo niepokoją, zważywszy na ilość zaszczepionych osób. Doniesienia o zakażeniach tym wariantem u osób zaszczepionych przestały być jedynie teorią spiskową.

Wariant Delta ma za nic teorię, że szczepienie ma przed nim chronić

Według doniesień zza granicy, naukowcy od dawna martwią się o wariant koronawirusa, który jest bardziej niebezpieczny niż pierwotny wirus na trzy kluczowe sposoby: byłby bardziej przenośny, powodował poważniejszą chorobę i unikał ochrony przed istniejącymi szczepionkami. „Koszmarem jest tutaj wariant, który odhacza wszystkie trzy pola” – powiedział Bob Wachter, przewodniczący Wydziału Medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Powiedział, że żaden wcześniejszy wariant nie naruszył więcej niż jednego lub dwóch. Jednak wariant Delta, po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach w lutym, był najbliżej sprawdzenia wszystkich trzech.

W tej chwili dwie dawki szczepionki są co najmniej ponad 88% skuteczne w zapobieganiu poważnym przypadkom COVID-19, typu, który może umieścić cię w szpitalu. Jednak, według badań wariantu Delta, pojedynczy zastrzyk jest skuteczny tylko w około 33% w ochronie pacjentów przed takim poziomem szkód.

Polskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, ze Delta zakaża zaszczepione osoby

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek wiadomość o zgonie jednej osoby, u której stwierdzono COVID-19. Według podawanych przez resort zdrowia statystyk, SARS-CoV-2 stwierdzono u 2 878 840 osób, z których 74 829 to ofiary śmiertelne. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, na poniedziałkowej konferencji prasowej zabrał głos w sprawie doniesień zagranicznych dotyczących zakażeń wariantem Delta w przypadku osób zaszczepionych - U osób zaszczepionych oczywiście zdarza się zachorowanie na ten wariant Delta (...)

Do tej pory resort zdrowia ogłosił w Polsce 77 zakażeń wariantem Delta. Dynamika pandemii w Wielkiej Brytanii jest ewidentnym dowodem na to, że na zakażenie mutacją indyjską narażone są najbardziej osoby w pełni zaszczepione.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Agata Duda dała się przyłapać w dość nietypowej sytuacji. Co pierwsza dama robiła w lesie? Sytuacja wywołało spore poruszenie

Zerknij: Był dyplomowanym aktorem znanym m.in. z "M jak miłość". Postanowił zostać księdzem. O kim mowa