Epidemia koronawirusa nie odpuszcza nie tylko w Europie, ale i w Polsce. Na kilka dni przed początkiem roku szkolnego stacje sanitarno-epidemiologiczne w całym kraju wykryły 791 nowych przypadków zakażenia.

Ministerstwo Zdrowia podało również, że zmarło 9 osób. Tym samym, ogólny bilans epidemii w Polsce od samego jej początku w marcu to 65 480 osób, z czego 2018 to zgony.

Na czele regionów Polski, w których w ciągu 24 godzin wykryto najwięcej przypadków koronawirusa znów znalazła się Małopolska – to 139 nowych chorych. Na drugim miejscu, z bardzo podobnym wynikiem znajduje się Mazowsze – 130 przypadków, a trzecie jest województwo śląskie. Tu wykryto 104 nowe przypadki.

Jak sytuacja wygląda w innych częściach kraju? Wielkopolska zanotowała 92 nowe zachorowania, Podkarpacie 70, Pomorze 42, a województwo łódzkie 39. Dokładnie 38 przypadków wykryły służby sanitarne w kujawsko-pomorskim, a 30 na Dolnym Śląsku.

Na Lubelszczyźnie zdiagnozowano pozytywnie 27 osób, na Warmii i Mazurach 22, w świętokrzyskiem 19, na Opolszczyźnie 15, a pojedyncze przypadki koronawirusa znaleziono w zachodniopomorskim – 10 osób, lubuskim – dziewięć i pięć na Podlasiu.

Znów duża liczba przypadków zakażeń. Zmarło dziewięć osób

Resort zdrowia podał również dane o dziewięciu zgonach. Najmłodsza ze zmarłych osób to 45-letni mężczyzna z Poznania. Jak wynika z oficjalnych informacji, większość osób miała choroby współistniejące. Ministerstwo podało również, że „ze względu na usunięcie 1 zgonu z dnia 27 sierpnia w raporcie WSSE w Warszawie” zostanie on usunięty z wykazu.

Ministerstwo Zdrowia informuje również, że obecnie hospitalizacji wymaga 2221 osób w szpitalach jednoimiennych i oddziałach zakaźnych innych placówek medycznych, a 89 pacjentów zostało podłączonych do aparatury wspomagającej oddychanie, czyli do respiratorów.

Wzrosła również liczba osób pozostających w kwarantannie domowej – to 101 547, a 8893 kolejne osoby zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. Wśród dobrych wiadomości jest to, że rośnie liczba ozdrowieńców. Obecnie jest ich 44 785, czyli od czwartku liczba ta powiększyła się o 688 osób.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”