Jak informuje serwis TVN Meteo, sytuacja w najbliższych godzinach i dniach będzie zmieniać się naprawdę bardzo dynamicznie i trzeba się spodziewać pogody niczym w kalejdoskopie. Niestety, mimo ciepła i słońca na przeważającym obszarze kraju pojawią się także burze z ulewami.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał na piątek dla Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
W nocy trzeba spodziewać się silnych opadów deszczu nawet do 35 litrów na mkw. Dodatkowo, ulewom towarzyszyć będzie mocny wiatr, który przejdzie również nad Górnym Śląskiem, Małopolską i Podkarpaciem. Mocno wiać będzie szczególnie w nocy z piątku na sobotę na terenach podgórskich – w porywach do nawet 70-90 km/h.

IMGW ostrzega przed burzami i ulewami. Wydał alerty, pogoda w weekend nie będzie rozpieszczać!

Silne opady deszczu spodziewane są na Dolnym Śląsku, ziemi łódzkiej i na Mazowszu, a spaść może nawet do 45 litrów na mkw. Groźniejsze mogą się jednak okazać mocne burze z ulewami.

Ostrzeżenia przed nimi IMGW wydało dla Opolszczyzny i województwa śląskiego. Zagrożenie silnym wiatrem dotyczy za to Małopolski i Podkarpacia – tu trzeba się spodziewać podmuchów wiatru do 70 km/h.

Niedziela będzie niezwykle dynamiczna i mieszkańcy Śląska musza się przygotować nie tylko na burze, ale i grad! W trakcie ulew spadnie do 30 litrów na mkw, a wiatr będzie wiał z prędkością do 70 km/h.

Silne deszcze wraz z burzami przejdą również przez województwo łódzkie, Mazowsze i Podlasie. Tu prognozuje się opady o natężeniu umiarkowanym i silnym do 20-40 litrów na mkw.

Trzeba będzie bardzo uważać, zabezpieczając domy, posesje i samochody przed możliwymi stratami!

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”