Z dnia 16 września obowiązuje nowy zakaz, który stosuje się każdego obywatela Polski. Ministerstwo podało informacje na temat aktualnych wprowadzeń i udostępniło listę, z którą warto przeczytać wszystkim. Dane zapowiadają, że mamy przygotować się do ciężkich momentów. Większa część Polaków będą niezadowoleni.

Od 16 września wprowadzono aktualny zakaz na temat organizacji regularnych rejsów pasażerskich do niektórych krajów i z nich. Polacy, którzy postanowili przesunąć swoje wakacje na koniec września spodziewając na polepszenie stanu pandemii, będą rozczarowane. W udostępnionym we wtorek wprowadzeniu odnotowano 30 państw. Francja okazała się wśród tej listy. Zauważymy, że państwo po raz pierwszy pojawiło się na liście zakazów.

Na liście odwołanych lotów odnotowano takie państwa jak: Rumunia, Albania, Malta oraz Kosowo. Na te państwa był rozpowszechniony wcześniej zakaz we wprowadzeniach. Na liście pozostały: Izrael, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia oraz Stany Zjednoczone.

pixabay.com

Według zapowiedzi z zeszłego tygodnia, na liście z odwołaniem lotów miało odnotować się 31 krajów. Na początku tego tygodnia w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się program wprowadzenia nie zawierający takiej listy. Pojawiła się tam aktualizacja zachorowań, po której przekroczeniu realizowanie rejsów pasażerskich miałoby zostać zakazane.

Współczynnik miał osiągnąć 90 przypadków nowych zakażeń na sto tysięcy osób mieszkających w za ostatnie czternaście dni. Koniecznie w aktualnym wprowadzeniu obowiązującym od dnia dzisiejszego pojawiła się lista krajów, na które rozpowszechnił się zakaz. Pojawiły się w nim tak że dwa wyjątki od zakazu.

Pierwszym wyjątek na temat samolotów czarterowych, które do rozkładu lotów weszły w życie jeszcze przed wprowadzeniem rozporządzenia. Drugi wyjątek pojawia się po raz pierwszy i dotyczy to wyłącznie spod zakazu krajów, które deklarują wykonywanie badań na koronawirusa na lotniskach. Deklarują one wpuszczanie na pokład samolotu tylko tych osób, których wynik okazał się negatywny. Nowe rozporządzenie będzie obowiązywało przez dwa tygodnie.

Jak informował portal "Życie PL": Jaka będzie pogoda zimą 2020/2021? Synoptycy przedstawiają pierwsze prognozy. Czy zima da nam się we znaki

Przypomnij sobie: Minęło ćwierć wieku od odejścia Bogusza Bilewskiego. O uwielbianym przez widzów Walusiu Kwiczole z "Janosika" opowiedziała Laura Łącz