Początek jesieni ciągle dziwi mieszkańców Polski i nadal planuje. Najbliższa przyszłość obiecuję upały, w pewnych miejscowości warunki pogodowe mogą być zagrożeniem. Nadejdą zmiany. Warto się przygotować aby się zabezpieczyć.

Początek jesieni zdoła zaskoczyć Polaków w najbliższym czasie

We wtorek na większym obszarze Polski wystąpi upał. Temperatura osiągnie 20 stopni Celsjusza nad morzem, 25 st. C. na Mazurach, 28 st. C. na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu. Nawet 30 st. C. pokażą termometry w Wielkopolsce oraz poczynając od Ziemi Lubuskiej przez Dolny Śląsk po Opolszczyznę.
W środę słupki rtęci wskażą 19 st. C. na Pomorzu, Warmii i Mazurach, 24 st. C. w północnej części Mazowsza i na Podlasiu, maksymalnie ciepło będzie na Ziemi Łódzkiej, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, całym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu - aż 30 st. C. W nocy przewiduje się zaciągnięcie chmurami umiarkowanego, w niektórych miejscach dużego. Wieczorem na Warmii, Mazurach, Podlasiu oraz Mazowszu mogą wystąpić się opady deszczu, które znikną po północy.

pixabay.com


Wieczorem w środę na zachodniej części kraju po lecie po raz pierwszy poczujemy chłodną pogodę. Od Opolszczyzny po Małopolskę mogą występować burze. Na Polskę nawieje zimne powietrze, które stanie powodem znacznego zmniejszenia temperatury. W czwartek i piątek maksymalnie słupki rtęci pokażą 18 st. C. Od czwartku w nocy maksymalna temperatura osiągnie jedynie 6 st. C. Na terenach podgórskich, jak Sudety i Podhale temperatura może się zmniejszyć do nawet -2 st. C. Na weekend możemy się spodziewać ponownego polepszenia pogody, o przymrozkach na jakiś czas zapomnimy.

Jak informował portal "Życie PL": Jaka będzie pogoda zimą 2020/2021? Synoptycy przedstawiają pierwsze prognozy. Czy zima da nam się we znaki

Przypomnij sobie: Minęło ćwierć wieku od odejścia Bogusza Bilewskiego. O uwielbianym przez widzów Walusiu Kwiczole z "Janosika" opowiedziała Laura Łącz