Lech Wałęsa (51 l.) właścicielem posiadłości? Podano oświadczenie majątkowe Lecha Wałęsy! Nie mieści się w głowie. Więc, jeżeli ktoś zapomniał, jest on radnym.
Wszystkich zaskoczonych wcześniejszym zdaniem uspokajamy, nie dotyczy to ikony Solidarności, przecież jego zięcia, który ma takie same imię i nazwisko, pomimo tego jest radnym w Gdańsku, wiele czasu związanym z pomorską Platformą Obywatelską. Lech Artur Wałęsa (z domu Kaźmierczak) jest mężem pierwszej córki byłego prezydenta – Magdaleny (41 l.). Małżeństwo pobrali ślub w Bazylice Mariackiej w ubiegłym roku, w 39. rocznicę porozumień sierpniowych.
- W naszej polskiej tradycji tak się utarło, że to żona przyjmuje nazwisko męża. I my początkowo planowaliśmy, że Magdalena będzie się nazywała Kaźmierczyk, podobnie jak nasze dziecko. Ale im dłużej o tym rozmawialiśmy, tym bardziej Magda mnie przekonywała, że chce zostać przy swoim rodzinnym i historycznym nazwisku, z którym jest mocno związana – pojaśniał młody Lech Wałęsa w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Autor: Lech Artur Wałęsa/Facebook Lech Artur Wałęsa, Danuta Wałęsa i Lech Wałęsa

Lech Artur Wałęsa ogłosił we własnym oświadczeniu majątkowym dochody co miesiąc średnio wynoszą 12,6 tys. zł. Jest to wynikiem diecie radnego i skutkiem zarządzania prywatnej sprawy (jest właścicielem restauracji). Taki poziom dochodów może wydawać się wysokim średnio zarabiającym obywatelom Polski. Jednak b. Lech Wałęsa (77 l.) starszy w porównaniu do młodszego zadaję nie małych oczekiwań. Na przykład, za jeden wykład otrzymuje aż 400 tys. zł.
Jednak radny Wałęsa mimo wszystko posiada gospodarstwo rolne, kosztujące 1,5 mln zł, też dwa lokale gastronomiczne, kwota których całkiem osiąga ponad milion. Wałęsa jeździ 11-letnim BMW i ma 120 tys. oszczędności.

Jak informował portal "Życie PL": IMGW wydało ostrzeżenia. Pogoda może być niebezpieczna. Czego należy się spodziewać

Przypomnij sobie: Brawurowa akcja policyjna w jednym z polskich kościołów. Funkcjonariusze weszli do świątyni podczas mszy. Co się wydarzyło

Portal "Życie PL" pisał również: Jakie są sposoby na okradzenie Cię z gotówki? Niektóre mogą mocno zaskoczyć. Złodzieje nieustannie prześcigają się w pomysłach