Wiadomości podane ekspertami nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Stan całkiem zmieni się przez parę dni, dokładnie w najbliższy czwartek. Alerty już są gotowe, najlepiej rozpocząć przygotowania już teraz. Nie każdemu się spodobają nadchodzące zmiany. Najbardziej zagrożeni są osoby mieszkające na terenie północno-wschodniej Polski. Wiadomo, co się wydarzy.

Wiadomości na temat pogody w drugiej połowie tygodnia są konieczne. Po jasnej i gorącej pogodzie nadchodzą zupełnie inne dni. Temperatura nagle zmniejszy się, powstanie wiatr, a niebo w pełni zaciągną chmury. Najlepiej przygotować się wcześniej. Alerty ekspertów są ostateczne.

Wiadomości na temat pogody
Pomimo tego, że ciepło dzień za dniem zbliża się do finału, nadchodzące dni pozwolą Polakom cieszyć się jasną i słoneczną pogodą i ciepłą temperaturą. Na południowym zachodzie w poniedziałek temperatura osiągnie około 30 stopni Celsjusza. Najmniej ciepło okaże się na wybrzeżu i w Suwałkach - 18 stopni Celsjusza. Taka sama pogoda będzie nas cieszyć aż do środy. To raczej ostatnie chwili, aby prowadzić aktywny tryb życia na świeżym powietrzu. Po środzie czekają nas wielkie zmiany w warunkach pogodowych.

W kraju będą występować wysokie ciśnienia. Polacy będą świadkami silnych wiatrów. Najniebezpieczniej będzie na terenie północno-wschodnim, tam porywy osiągną aż 60-65 km/h. W pozostałych części kraju warunki będą nie o wiele pocieszające. Prędkość wiatru osiągnie 40-50 km/h. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie termometry wskażą 23-25 stopni Celsjusza. Najbardziej zimno będzie na północy Polski, gdzie słupki rtęci sięgną 12-15 stopni Celsjusza. Od południowej Lubelszczyzny, przez Podkarpacie, Małopolskę, aż do wschodniej części województwa śląskiego mogą pojawić się burze. W Polsce nocą temperatura się zmniejszy aż do 6 stopni Celsjusza.

pixabay.com

W piątek większa część Polski będzie pod wpływem słońca. Jedynie we wschodnich i północno-wschodnich regionach mogą pojawić się chmury. W zachodniej części kraju słupki rtęci pokazą od 16 do 18 stopni Celsjusza. Minimalna temperatura w tym dniu będzie w centrum i na wschodzie, gdzie temperatura osiągnie 13-15 stopni Celsjusza. Burze i deszcze na razie się prognozowano. Jednak w Polsce nadchodzą wyjątkowo zimne nocy. Na Podlasiu oraz częściowo w województwie podkarpackim i małopolskim temperatura spadnie do 2 stopni Celsjusza.

Jak informował portal "Życie PL": Tadeusz Rydzyk mocno zraniony, rozczarowała go jednak z najbliższych osób. Trudne chwile toruńskiego zakonnika

Przypomnij sobie: Janusz Dzięcioł: jego nagłe odejście było zaskoczeniem dla wszystkich, którzy go znali. Wielu nadal nie może się z tym pogodzić

Portal "Życie PL" pisał również: Mocny początek kolejnej edycji programu „Rolnik szuka żony”. Jeden z uczestników zdradza gorące szczegóły o swoich słabościach