Ostatnio było wiadomo, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem wcześniej postanowionym. Teraz podano informacje, że wszystko odbędzie się zupełnie inaczej. Ucznie nie pójdą do placówek od 1 września, władze Zakopanego 27 września potwierdziły nowe zasady z sanepidem.


Postanowienie władz kolejny raz wpłynęły na przyszłość uczniów. Decyzję, jakie wprowadziły mają wspierać po pierwsze bezpieczeństwu dzieci. Rozwój stanu jest nadal kontrolowany i obserwowany przez władze, z tego powodu oczekujemy wiadomości na bieżąco.

Decyzje władz wpłyną na przyszłość uczniów
Wiadomości z portalu zakopane.pl informują, że stacjonarne kształcenie w placówkach w Zakopanem zacznie się dopiero 28 września. Postanowiono, że najbezpieczniejszym wyjściem będzie rozpoczęcie zajęć poprzez układ zdalnego kształcenia. Takie postanowienia zostały wprowadzone w związku z drastycznym zwiększeniem zakażonych osób w powiecie tatrzańskim, który w tym momencie przebywa na terenie żółtej strefiy.

pixabay.com


Podany komunikat na oficjalnej stronie miasta Zakopane zaczyna się od słów:
– Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Z niepokojem obserwujemy rozwój sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, rozważając wszystkie możliwe scenariusze organizacji pracy naszych jednostek oświatowych.
W Zakopanem nadal trwa sezon turystyczny, a mnóstwo osób zaczynają swoje wakacje tuż po zakończeniu szczytu sezonu. W związku z tym wdrożono odpowiednie środki bezpieczeństwa i postanowiono o przesunięciu zajęć stacjonarnych.

Podjęte postanowienie skonsultowano
Dalej w komunikacie powstaję taka informacja:
– Decyzja ta była szeroko konsultowana ze środowiskiem zakopiańskich dyrektorów, nauczycieli, lekarzy i rodziców. Powrót do szkoły 1 września może skutkować gwałtownym wzrostem zachorowań, a tym samym paraliżem całego systemu edukacji w naszym mieście.Po wróceniu do placówek dyrekcja zastosuje specjalne środki bezpieczeństwa o maksymalnym rygorze.

Jak będą wygłądać zajęcia po 28 września?


– Każda placówka dysponować będzie środkami ochrony osobistej: maseczkami, płynami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami i przyłbicami oraz środkami do dezynfekcji powierzchni. W każdej szkole i przedszkolu wydzielone zostanie pomieszczenie, tzw. izolatka, która będzie wykorzystana w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

pixabay.com


Postanowienie zostało skonsultowana 27 sierpnia z Sanepidem:
– Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem decyzja ta była konsultowana z organem prowadzącym i z sanepidem [...] Teraz jest krótki okres, więc taka decyzja może być wydana w formie ustnej, w formie pisemnej. Może być też e-mail i taką decyzję otrzymaliśmy od sanepidu – powiedziała. – Od naszego zakopiańskiego sanepidu, bo to jest odpowiednia jednostka dla nas – przekazała Aneta Zwijacz-Kozica, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta Zakopane, dla TVN24
Stan w Zakopanym nie jest zbyt łatwy. Całkiem w powiecie tatrzańskim znaleziono 246 osób zarażonych koronawirusem. W takiej sytuacji dzieci nie mogą się poddać na niebezpieczeństwo.

Jak informował portal "Wiesz": KINGA RUSIN BĘDZIE MIAŁA WŁASNY PROGRAM! REZYGNACJA Z PROWADZENIA „DZIEŃ DOBRY TVN” MIAŁA OTWORZYĆ JEJ NOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ

Przypomnij sobie: CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIE NOWEGO CZŁONKA RODZINY. ŻYCZENIA ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ DO KUBY BADACHA

Portal "Wiesz" pisał również: MARTYNA WOJCIECHOWSKA POTWIERDZA SENSACYJNE DONIESIENIA! POZOSTAJE TYLKO POGRATULOWAĆ, PIĘKNY CZAS DLA PODRÓŻNICZKI