Zatem Edward Miszczak postanowił zachować ścisłą tajemnicę i nie zdradzać jej nawet najbardziej zaufanym osobom w stacji. Słuchy o odejściu Kingi Rusin ze śniadaniówki TVN chodziły już od momentu, w którym Piotr Kraśko zdecydował o powrocie do dziennikarstwa informacyjnego i przejściu do redakcji „Faktów”, wchodząc na miejsce odchodzącej z TVN Justyny Pochanke.

Nie da się ukryć, że pracująca dla DD TVN 15 lat Kinga Rusin ma nowe ambitne projekty, na których chciałaby się skupić, a jej główne źródło dochodu do firma sprzedająca organiczne kosmetyki – jak sama przyznaje „Dzień Dobry TVN” prowadziła przede wszystkim z przyjemności.

Kinga Rusin poza „Dzień Dobry TVN”. Kto ją zastąpi?

Jak informuje Plejada, dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak dał Kindze Rusin wolną rękę w kwestii swojego udziału w DDTVN. Zdecydowała się odejść sama, nie została zwolniona.

– Na decyzji zaważyć miały m.in. nowe regulacje dotyczące wypowiadania się w social mediach. Kinga ma wyraziste poglądy i nie chce dłużej się autocenzurować – wyjaśnia informator Plejady.

Kinga Rusin zdążyła już podziękować fanom za wiele komentarzy pod jej ostatnim postem, w którym wyjaśnia powody odejścia ze śniadaniówki.

– Dostałam od Was, pod ostatnim postem, mnóstwo ciepłych słów, za które z całego serca. Dziękuję! – wyznała w ostatnim poście na Instagramie, dziękując za udzielone wsparcie.

Rusin podziękowała również wylewnie wszystkim współpracownikom – zarówno obecnym, jak i byłym. Zdradziła również, że sama jest niezwykle ciekawa, kto zasiądzie zamiast niej na kanapach „Dzień Dobry TVN”, aby poprowadzić kolejne wydania, w których do tej pory mogliśmy zobaczyć ją wraz z Piotrem Kraśko.

– Z ciekawością czekamy z Piotrkiem Kraśko na naszych następców w "DDTVN", czyli czym zakończy się "polowanie na kolejną parę" prowadzących, jak wyraził to wczoraj na konferencji ramówkowej dyr. Miszczak – powiedziała z uśmiechem Kinga Rusin, cytowana przez Plejadę.

fot. Instagram/kingarusin

Jak informował portal "Wiesz": KINGA RUSIN BĘDZIE MIAŁA WŁASNY PROGRAM! REZYGNACJA Z PROWADZENIA „DZIEŃ DOBRY TVN” MIAŁA OTWORZYĆ JEJ NOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ

Przypomnij sobie: CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIE NOWEGO CZŁONKA RODZINY. ŻYCZENIA ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ DO KUBY BADACHA

Portal "Wiesz" pisał również: MARTYNA WOJCIECHOWSKA POTWIERDZA SENSACYJNE DONIESIENIA! POZOSTAJE TYLKO POGRATULOWAĆ, PIĘKNY CZAS DLA PODRÓŻNICZKI