887 – oto czwartkowa liczba nowych zakażeń wykrytych przez polskie służby sanitarne na terytorium Polski. To kolejny znaczący wzrost w tym tygodniu, który niebezpiecznie zbliża się do rekordowych wyliczeń z zeszłego tygodnia, które przekroczyły 900 przypadków w ciągu jednego dnia. Wiadomo również, że zmarło dokładnie 16 osób.

Tym samym ogólny bilans epidemii wynosi dziś 64 689 przypadków koronawirusa wykrytych od początku pandemii, a także 2010 zgonów, z czego ogromna większość to chorzy z chorobami towarzyszącymi.

Liderem wśród regionów o najwyższej liczbie wykrytych przypadków po raz kolejny została Małopolska, gdzie padł rekord – wykryto 233 nowe osoby z koronawirusem. Drugie jest województwo śląskie ze 118 przypadkami, a trzecie Mazowsze – tu wykryto 107 przypadków.

Zbliżamy się do nowego rekordu zakażeń, najwięcej przypadków w Małopolsce!

Jak sytuacja wygląda w innych częściach Polski? 92 nowe zakażenia wykryto w Wielkopolsce, 71 na Pomorzu, 51 w województwie warmińsko-mazurskim, 47 na ziemi łódzkiej, 33 na Podkarpaciu, 28 na Dolnym Śląsku, 24 w kujawsko-pomorskim, 18 na ziemi świętokrzyskiej, 16 na Opolszczyźnie, 14 na Lubelszczyźnie, 12 w lubuskim, tyle samo na Podlasiu i 11 w województwie zachodniopomorskim.

Wiadomo również, że zmarło 16 osób. Najmłodsza z ofiar to 49-letni mężczyzna z Raciborza. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

2185 to liczba obecnie zajętych łóżek w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych.

82 chorych wymagało podpięcia do respiratora, wzrosła liczba objętych domową kwarantanną – to 101 678 osób. Kolejnych 8984 osoby przebywają pod nadzorem epidemiologicznym. Wzrosła również bardzo liczba ozdrowieńców – to 44 097 osób, o 698 więcej niż w środę.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”