Od wielu tygodni zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, wydanym przez Ministerstwo Zdrowia, do żadnej przestrzeni zamkniętej, w tym sklepów czy galerii handlowych nie możemy wejść bez maseczki ochronnej.

Jednak aktor Tomasz Karolak nie chciał dostosować się do wymogów narzuconych przez szwedzką IKEA i chciał wejść do jednego z marketów sieci bez zasłaniania ust i nosa. Ochrona wyrzuciła Karolaka ze sklepu na podstawie przepisów. Aktor twierdzi, że jest to niezgodne z Konstytucją.

– Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam z badania krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych. Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu – wyjaśnił aktor, cytowany przez Pomponik.

Aktor przekonywał na swoim InstaStory, że zasłanianie twarzy w miejscach publicznych jest sprzeczne z konstytucją i noszenie maseczki ochronnej to tylko zalecenie.

– Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził – stwierdził zdumiony aktor.

Tomasz Karolak usunięty ze sklepu IKEA za brak maseczki. Sieć wydała oświadczenie

Władze sieci IKEA postanowiły odpowiedzieć na zarzuty aktora, przekonując, że taki wydały nakaz na terenie ich salonów i maseczka obowiązuje wszystkich klientów bez względu na ich status.

– Zdrowie naszych pracowników oraz klientów traktujemy priorytetowo, dlatego na terenie sklepów IKEA egzekwujemy obowiązek zasłaniana ust i nosa – możemy przeczytać w komunikacie IKEA.

Sieć poinformowała również, że ze sklepów wypraszany jest każdy, kto nie zastosuje się do nakazu. IKEA nie chce również komentować zachowań klientów w swoich salonach i każdego dnia dokłada starań w zapewnieniu wymogów służb sanitarnych w Polsce.

Sieć odniosła się również do zarzutu Tomasza Karolaka o niezgodność obowiązku noszenia maseczek z prawem w Polsce.

– IKEA zawsze działa zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, a obowiązek zasłaniania ust i nosa wynika z § 24 ust. 1 lit. d) Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – wyjaśnia IKEA.

fot. Instagram.com/tomasz_karolak_official

Jak informował portal "Wiesz": KINGA RUSIN BĘDZIE MIAŁA WŁASNY PROGRAM! REZYGNACJA Z PROWADZENIA „DZIEŃ DOBRY TVN” MIAŁA OTWORZYĆ JEJ NOWĄ DROGĘ ZAWODOWĄ

Przypomnij sobie: CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIE NOWEGO CZŁONKA RODZINY. ŻYCZENIA ALEKSANDRY KWAŚNIEWSKIEJ DO KUBY BADACHA

Portal "Wiesz" pisał również: MARTYNA WOJCIECHOWSKA POTWIERDZA SENSACYJNE DONIESIENIA! POZOSTAJE TYLKO POGRATULOWAĆ, PIĘKNY CZAS DLA PODRÓŻNICZKI