Okazuje się, że wraz z powrotem dzieci do szkół jest decyzja o dalszych wypłatach zasiłku opiekuńczego dla określonej grupy rodziców dzieci, które nie ukończyły jeszcze 8 roku życia. To niezwykle ważna informacja dla Polaków, szczególnie w dobie powrotu do stacjonarnej nauki.

Będzie on jednak wypłacany w ścisle określonych sytuacjach. Chodzi przede wszystkim o ponowne zamknięcie szkoły lub przedszkola i wdrożenie nauki zdalnej, jeśli wykryte zostanie np. ognisko koronawirusa.

Potwierdzeniem tych słów premiera jest zapewnienie minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marleny Maląg o wypłatach zasiłku opiekuńczego do 20 września.

Zasiłek opiekuńczy będzie znów wypłacany, ale w określonych warunkach. Ostateczna data to 20 września!

Jak informuje serwis SuperBiz SE, decyzja o zasiłku opiekuńczym ma związek z przywróceniem nauki szkolnej od 1 września. Stacjonarny tryb nauczania budzi jednak obawy nie tylko rodziców, grona pedagogicznego, a także specjalistów z zakresu epidemiologii i wirusologii. Taki stan może się przyczynić do wzrostu zachorowań.

Koronawirus zbiegnie się również z epidemią grypy sezonowej. Dlatego możliwe jest, że wiele szkół zostanie zamkniętych właśnie przez wykrycie ognisk koronawirusa.

Okazuje się, że rodzice dzieci do lat 8, jeśli szkoła zostanie zamknięta, a przywrócone zdalne nauczanie będą mogli pobierać zasiłek opiekuńczy, zostając z dzieckiem w domu. Wypłaty potrwają do 20 września.

— Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja związana z pandemią może być różna, dlatego będzie obowiązywał dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Proponujemy zasiłek do 20 września. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację — zakomunikowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej w trakcie konferencji prasowej, cytowana przez SE.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”