Księżna Kate od miesięcy nie pojawia się publicznie, a jej kalendarz na resztę roku jest pusty. Informacje te budzą niepokój wśród fanów rodziny królewskiej, którzy obawiają się o stan zdrowia księżnej.


W marcu Kate ujawniła, że zdiagnozowano u niej raka. Po operacji i rozpoczęciu chemioterapii wycofała się z życia publicznego, skupiając się na leczeniu i spędzaniu czasu z rodziną.


Najnowsze doniesienia Daily Beast sugerują, że powrót Kate do obowiązków królewskich może potrwać dłużej niż oczekiwano. Źródło zbliżone do rodziny królewskiej ujawniło, że kalendarz księżnej na resztę 2024 roku jest pusty.


"Wiele osób zaangażowanych w planowanie musi z dużym wyprzedzeniem wiedzieć, co robią wszystkie ważne osoby. Powiedziano mi, że kalendarz Kate na ten rok jest pusty. Nic nie jest zaplanowane. Może nie pojawić się publicznie przez resztę roku" - zdradziło źródło.


Informator dodaje, że kluczowe dla zdrowia Kate jest unikanie stresu i skupienie się na leczeniu.


"Teraz kluczową rzeczą dla niej jest unikanie wszelkiego rodzaju stresu i niepokoju i po prostu skupianie się na dążeniu do poprawy zdrowia” – dodaje informator.


Plotki wokół zdrowia Kate krążyły od stycznia, kiedy ogłoszono, że przeszła "operację brzucha". Początkowo mówiono, że wróci do pracy na Wielkanoc, jednak z czasem milczenie księżnej i brak oficjalnych informacji nasiliły spekulacje.


W końcu 22 marca Kate przerwała milczenie i opublikowała oświadczenie wideo, w którym ujawniła swoją diagnozę.


"Jak możecie sobie wyobrazić, dojście do siebie po poważnej operacji zajęło mi trochę czasu, zanim mogłam rozpocząć leczenie" - mówiła Kate.


Księżna dodała, że jej rodzina przeżywa trudny czas, ale ma wsparcie ze strony męża, księcia Williama, oraz rodziny i fanów.


"Jak już im powiedziałam, czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza, koncentrując się na rzeczach, które pomogą mi wyzdrowieć zarówno na umyśle i ciele, jak i na duchu. William u mojego boku jest także wielkim źródłem pocieszenia i pewności. Podobnie jak miłość, wsparcie i życzliwość, które okazywało tak wielu z Was. To wiele znaczy dla nas obojga”.


Stan zdrowia Kate budzi wielkie poruszenie w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Fani rodziny królewskiej wysyłają księżnej życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a media śledzą każdy jej krok.


Trudno jest przewidzieć, kiedy Kate wróci do pełnienia obowiązków królewskich. Ważne jest, aby uszanować jej prywatność i skupić się na jej zdrowiu i dobrostanie.